UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

LONDON POST,ASTROLOJİNİN MESSI’Sİ ŞENAY YANGEL’LE RÖPORTAJ YAPTI

Astrolojinin Messi’si Dr. Astrolog Şenay Yangel hem yurt içinde hem de yurt dışında yaptığı çalışmalarla adından sıklıkla söz ettiriyor. The London Post’un röportaj isteğini kırmayan Yangel, meraklıları için “İnsanın Geleceğini Bilmek İsteği Zayıflıktır” başlıklı özel bir habere imza attı.

LONDON POST,ASTROLOJİNİN MESSI’Sİ ŞENAY YANGEL’LE RÖPORTAJ YAPTI

Dr. Astrolog Şenay Yangel, The London Post’a röportaj verdi. The London Post ‘ta yer alan röportaj kısa sürede birçok kişi tarafında da okundu.

İşte The London Post’ta yer alan röportajın Türkçesi;

İNSANIN GELECEĞİ BİLMEK İSTEĞİ ZAYIFLIKTIR

Hepimiz yıldızların hayatımızı etkileyebileceğini biliyoruz ve bizimle onlar arasında bir bağ var. Yetenekli ve iyi eğitimli astroloji uzmanı Senay Yangel'i tanımaya başlayalım. O Yıldızları okuyabiliyor, bu yüzden İşte London Post okuyucuları için kendisine sorularım.

1 Astroloji ile ilk kez nasıl ilgilendiğinizi bize söyler misiniz?

Kendimi bildim bileli gökyüzü beni çok etkilemiştir. Soy bağımdan gelen bilgiler le de  astroloji hayatıma girdi ve son nefesimi vereceğim ana kadar da göklerin rehberliğinde bu alandaki yolculuğum devam edecek. Rabb’im izin verdikçe tabii. Türkiye de bir astroloji üniversitesinin bulunmaması beni yurt dışında arayışlara yöneltti. Kepler College ve Dirah Akedemide eğitimlerimi tamamladıktan sonra. Kepler College Türkçe bölüm başkanı olarak görevimi sürdürmekteyim. Amacım özellikle ülkemizde Astrolojinin popüler kültürün bir yansıması olmadığını bu büyük sistemde 12 burç 12 tip insan olmadığını! duymak istediklerinizi değil gerçeği ortaya koyan muhteşem bir sistem ve Allah’ın bize çizmiş olduğu ruhsal planı yorumlayan bir rehber olduğunun anlaşılmasına katkıda bulunabilmek, Eski Türklerden başlayarak ve  Osmanlı döneminde altın çağını yaşayan astroloji, Osmanlı’nın sona ermesi ile unutulmaya yüz tutmuş eğitimsiz insanların gündemde yerini alması ile astroloji adı altında insanlığın yazılı tarihinden bile eski bu derin kadim öğreti suiistimal edilmiştir ve ne yazık ki ben de tüm dünyada bilim olarak kabul edilmiş, üniversitelerde eğitimi verilen saygı duyulan astrolojiyi, eğitimlerimi tamamlayıp profesyonel olarak danışmanlık yapmaya başladığımda yapılan yanlışların önyargısı ile yoğun eleştirilere maruz kaldım. Falcılık ve medyumlukla ilgisi olmadığını fen bilimleri olan astronomiden faydalanan sosyal bir BİLİM dalı olduğunu anlatana kadar sapla saman birbirine karıştı tabii. Varsın olsun, doğruya giden yolda emeklemeden yürümek yürümeden koşmak olmaz. Ben hiç vazgeçmedim ve geçmeyeceğim. Bilginin ışığında her geçen gün daha da aydınlanarak insanlara doğru bilgiler verebilmenin gelişimini ruhumda çevremde ve mesleğimde başarabilmenin mutluluğunu yaşıyorum.  Vedik Felsefe üzerine doktoramı yaptıktan sonra Merkezi ABD de olan dünyanın en iyi astroloji üniversitelerden Kepler College de İlk Türk olarak öğretim üyesi olarak çalışmalarıma devam ediyorum.  Kısa bir süre sonra Dünyaca tanınmış alanlarında uzman birbirinden değerli Astrologlar ile The great international school of astrology çatısı altında  Astroloji eğitimi vermeye öğrenmeye ve öğretmeye devam edeceğiz.

2) Astrolojinin çalışıp öğrenilebilecek bir şey olduğunu mu; yoksa doğuştan var olan yetenek mi olduğunu düşünüyorsunuz? Astroloji hakkındaki eğitim geçmişiniz hakkında bize bilgi verir misiniz?

Yetenek mutlaka şart. Fakat eğitim olmadan astrolog olunabileceğine inanmıyorum. Eğitim olması şart.  Tıp Fakültesini okumadan Doktor olunabilir mi? Olunuyorsa şayet evde kendi kendinize harita yorumlayıp astrolog da olabilirsiniz anlamına gelir ki bu mümkün değildir. Astroloji de Tıp gibi kendi içinde uzmanlık alanlarına ayrılır. Batı Astroloji Çin Astrolojisi Hint Astrolojisi Jaimini ve Medikal Astroloji her alanda uzmanlık eğitimi alabileceğiniz gibi tek bir alanda da eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Artık günümüz ortamında internetten doğum haritaları çıkartılabiliyor. Önemli olan haritayı çıkarmak değil analiz edip danışana yol gösterebilmektir. Bilgisayar programları ve internet üzerinden çıkarılan haritalarda belirli sayıda temel gökyüzü temalarını barındırır. Evde yapılan okuma ve araştırmalar ile kırıkçı çıkıkçının yaptığı değerlendirmelerden öteye giden bir sonuç ortaya çıkmayacaktır ve asla doğru değerlendirmeleri içinde barındırmayacaktır.

3) Astrolojiyi kariyer yolu olarak seçmeniz gerektiğini düşündüren nedir?

Tarih boyunca hayatın birçok alanında özellikle zamanlar (gün, hafta, ay, yıl) ve mevsimler gibi alanlarda daima gökyüzü insanlara rehberlik etmiştir. İşte tarihimizde hatta insanlık tarihinde astrolojinin doğuşu da böyledir. Örneği gökyüzündeki X gökcismi Y ülkesine Z açısını yaptığında o ülkede kuraklık olduysa; aynı gezegen tekrar aynı açıyı ama aynı ülkeye ama başka bir ülkeye yaptığında yine kuraklık oluyorsa insanlar bunu da kural olarak kabul etmişler ve hayatlarını buna göre düzenlemeye başlamışlar. İşte burada Astroloji doğmuş.

Elbette gökyüzündeki cisimleri bir laboratuvar ortamında “Dünya’da bir ülkeye (yere) şu açıyı yapsın bakalım ne olacak; şimdi başka bir zamana gidelim Dünya’da başka bir ülkeye (yere) bu gökcismini aynı açıyı yapacak konuma yerleştirelim bakalım aynı olaylar olacak mı?” diye bir imkânımız yoktur. Ancak insanlık tarihinde binlerce yıldır yaşananları bu şekilde benzerliklerini görüp; (benzerlik yasası) buna göre yorum yapan zamanına göre müneccim, astrolog gibi isimlerle adlandırılan kişilerin yaptığı ilmi görmezlikten gelmek Astroloji ilmine yapılan en büyük haksızlıktır. Astrolog olmak hem maddesel açıdan hem de manevi açıdan bundan dolayı çok zor bir iştir. Astrolog matematik, fizik, astronomi, tarih gibi birçok konuda uzman olmak zorundadır. Eskiden de böyle değil miymiş? Tarihteki astrologlar birçok alanda ilim irfan sahibi bilim adamları değil miymiş? İşte bundan dolayı astrolog olmak maddesel açıdan zordur. Eğitim gerektirir. Çalışma gerektirir. Azim gerektirir. Daha birçok şeyi gerektirir.

Ancak Astrolojiyi suiistimal eden kişiler astrologlardan çok olunca; bunların yüzünden astroloji ilmi yara alıp halkın nezdinde hak etmediği yerlerde olursa; alay, dalga ve nefret konusu haline gelirse Astrolog olmak manevi açıdan da zordur. Hele bir de bazı bilim adamları tarihi okumadan; gerçek astrolojiyi bilmediklerinin farkında olmadan; astrolojiyi suiistimal edenlere göre değerlendirerek; Astroloji ilmini kabul etmediklerini söylerlerse; Astroloji ilmini eleştirirlerse; işte o zaman

Çin astrolojisi, batı astrolojisi, Vedik astroloji gibi sistemler dünya üzerinde saygın üniversitelerde eğitim öğretim kuruluşlarında var olurken; Tüm dünyaya yayılmış göçebe Türkler, Üç kıtaya hükmetmiş; hükmederken tüm sistemleri alıp; mükemmel sistemi yaratmışken; bu mirasına sahip çıkamaz ve bir tek astroloji üniversitesi meslek yüksekokulu; meslek lisesi olmayan; bırakın kendi astroloji sitemi de dünyada tarihin derinliklerine gömülmüş kalmış bir durumda olur. Halktan da birileri çıkar “Ben astrolojiye inanmıyorum.” der. Pardon ama astroloji bir inanç sistemi midir ki inanmıyorsunuz?

Diliyorum ki Uluğbey Harezmi Ömer Hayyam Ali Kuşçu Ahmet Dede Gıyaseddin Cemşid Al Sufi ve isimlerini sayamadığım her biri farklı alanlarda uzman olmakla birlikte Astronomi ve Astrolojide de isim ve söz sahibi olmuş alimlerin yaptıkları çalışmalar el yazmaları dünya kütüphanelerinde muhafaza edilip hali hazırda araştırmacılar tarafından incelenirken bunları YOK saymak yerine eğri doğrudan ayırt edilsin ve Astrolojiyi popüler kültürün bir yansıması gibi insanların inanç ve zayıflıklarından faydalanmak üzere kötüye kullanan kişilere gereken tepkiler gösterilsin ve doğrular ortaya çıksın.

Netice olarak:

Temel olarak Astroloji Yüce Allah’ın bizlere çizmiş olduğu hayat planını yorumlayan yol gösterici bir rehberdir. Kişilerin doğum haritalarında ki astronomi verilerini astrolojik olarak hesaplar ve benzerlik yasasını baz alarak uyarılarda bulunur. Örneğin hava durumunu belirlemek için kullanılan METEOROLOJİ kendi sistemine göre bugün hava yağışlı olacak uyarısını yapar kişi ister uyarıyı dikkate alır şemsiyesini yanına alır ve ıslanmaz. İsterse dikkate almaz ve ıslanır.’ Seçimler daima kişilerin hür iradesine aittir.

Bende bunun bilinci ile gökyüzüne rehberlik edebilmek adına Astrolog olmayı tercih ettim.

4) Yıldızları okuyabildiğinizi söyleyebilir miyiz? Her zaman onları doğru tahmin ediyor musunuz? Burçlarına göre halka hangi bilgileri verebilirsiniz?

Gezegenler sürekli hareket halindedir. Düşünün sadece AY 2.5 günde bir burç değiştirir ve Ay büyüyen gelişen her şeyle ilişkilidir. Özellikle kadınlar, duygularımız, bilinçaltımız üzerinde ki etkileri çok fazladır. Diğer gezegenlerin geçişleri de gün içinde derece derece farklılıklar gösterir. Batı Astrolojisine göre TROPİKAL ZODYAK Güneş zamanlıdır. ÇİN ASTROLOJİSİ AYSALDIR. Antik Çağ takvimini baz alır. Ve her yıl bir burcu kapsar. HİNT ASTROLOJİSİ ise SİDERAL Zodyak’ı kullanır ve her bir sistem kendi içinde farklı teknikler ile gökyüzünün rehberliğinde kendimizi tanımamızı; yaşamımızı doğru şekilde yönlendirmemiz gereken konularda önceliklerimizi belirlememize yol gösterir.

Ben BATI ÇİN ve HİNT astroloji tekniklerini bir arada kullanarak gezegenlerin gün gün transitlerini inceleyerek; 12 burcun 1nci, 2nci ve 3ncü dekanlarına göre günlük enerjilerini inceleyerek; bu doğrultuda yorumlarda bulunur. Hiç astroloji bilgisi olmayan biri bile bu yorumlardan faydalanarak GÜNEŞ burcuna göre astrolojinin rehberliğinden faydalanır.  İnsanların Kimlikleri Karakterleri Alkolikmi Katilmi Sanatçımı Bilim Adamımı Siyasetçimi Hukukçumu Hekimmi Astrologmu Görsel zekasımı Sayısal zekasımı kuvvetli Hatipmi Hırsızmı İntihar eğilimindemi Eşcinselmi hepsi DOĞUM HARİTASINDA GİZLİDİR. Doğum haritanızda sahip olduğunuz zayıf güçlü yetenekli yönlerinizi keşfederek yaşam yolunda doğru seçimler yaparak hayat kalitenizi arttırabilirsiniz.

5) İşinizin en zor kısmı nedir?

Kariyerinizdeki en unutulmaz anlardan biri nedir?

Sevdiklerimin haritalarını incelip onlara doğum haritaları doğrultusunda rehberlik ederken profesyonelliğim ile duygularımı bir birine karıştırmamakta zaman zaman zorlanırım. Ama bilirim ki GÖKYÜZÜ HİÇ BİR ZAMAN YALAN SÖYLEMEZ. 

Unutulmaz anıma gelirsek Profesyonel olarak Astroloji danışmanlığına başlayıp 2010 Yılında Manevi Babam Modacı Cemil İpekçi ile birlikte çıktığımız ilk tv programımızın akabinde yaşanan gelişmeler halktan aldığım olumlu geri dönüşüm  Astrolojinin Türkiye’de farklı bir noktaya gelmesine vesile olmamı hissetmeme neden oldu benim için unutulmazdır.

6) En sevdiğiniz burç nedir ve neden? Ayrıca lütfen bize Terazi burcundan bahseder misiniz? Ben gerçek bir teraziyim…..

BOĞA burcuyum. Ben  doğum haritalarında ki enerjiyi doğru kavrayan ve bu doğrultuda ruhlarında saflığı ve kendi olmayı seçenleri kalplerini sevgi ile besleyen kişileri seviyor ve saygı duyuyorum. Gelelim Venüs’ ün yöneticisi olduğu dünyaya güzellikler katan Terazi burçlarına, Yaşamı seven yaşama güzellik katan pozitif insanlardır. Etkileyici ses tonları karşısındaki kişilere huzur ve güven verir. İnsanlarla iletişim kurmakta zorluk çekmezler adil ve hümanist yapıları sağlam dostluklar kurmalarını sağlar. Kötü gün dostları olurlar en zor zamanlarda bile dirayetli davranır çözüm odaklı hareket ederler. Dostluklara önem veren arkadaşlarının iyi gününde de kötü gününde de yanında olan aşka değer veren yücelten duyguları ile yaşayan keyifli kişilikleri ile dikkat çeken kişilerdir... Kendilerinde geliştirmeleri gereken en önemli yanları karar vermekte düştükleri ikilemlerdir. Bu özellikleri yüzünden şanslarını değerlendiremeyebilirler. Başkaları söz konusu olduğunda ellerinden gelen her şeyi maddi manevi ortaya koymaktan çekinmezler fakat bireysel olarak kendi sorunlarını çözmekte aynı dirayeti gösterebilmeleri oldukça zordur.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERşenay yangel