Yandex Metrika
Uçankuş


UÇANKUŞ “GÜLBENGATE” İLE İLGİLİ “NE DİYORSA O!..” İŞTE İSPATI!..

UÇANKUŞ “GÜLBENGATE” İLE İLGİLİ “NE DİYORSA O!..” İŞTE İSPATI!..

12/10/2017 14:17

İşte UçanKuş farkı! UçanKuş yazarı İbrahim Karakuş “Gülben Ergen Mustafa Erdoğan’ı oyuna alır ve Tolga konuşur” diye yazdı, ne dediyse aynen iki gün sonra harfi harfine çıktı! Hem de bizzat Gülben tarafından, bir eleştiri sonrası takipçisine cevap verirken, UçanKuş’un iddiası bire bir doğrulandı! UçanKuş, bu durumun sebebini bile iki gün önce yazmış, Gülben Ergen’in Mustafa Erdoğan’ı oyuna sokacağını(hatta Mustafa Erdoğan’ın işlerinin iyi gitmediğini de ekleyerek) iddia etmişti, işte gerçekleşti

İşte önce UçanKuş’un haberinin başlığı:

Ve işte Gülben Ergen’in, bugün UçanKuş’u tamamen doğru ve haklı çıkaran açıklaması:

Ve de işte iki gün önce konuyu iddialı bir şekilde kaleme alan İbrahim Karakuş’un yazısı:


 

GÜLBENGATE! GÜLBEN, MUSTAFA ERDOĞAN’I OYUNA ALIR, TOLGA KONUŞUR!

Şimdiki “kurban” bir önceki eski eş Mustafa Erdoğan olur. Hep sessiz kalan Tolga Duğles “deneme atışları”na başlar!.. Yasemin Duğles sessizliğini korur. Ve… İbrahim Karakuş yazıyor.

Öncelikle…

Gülben, Tolga’yla evliyken görüşüyormuş, olayın iki mağduru Yasemin Duğles ve Erhan Çelik’miş v.s v.s

Böyle çok uzun olmuyor mu?..

Artık olayın ismini de koymak lazım…

Tek kelime ile özetleyelim istedik ve 70’li yılların unutulmaz Watergate’i geldi aklımıza ve daha çok uzun zaman süreceği artık belli olan bu olaya da “Gülbengate” demeyi uygun gördük.

18 Eylül’de saat 08.00’de UçanKuş TV’nin ortaya çıkardığı “Gülbengate”de bundan sonra ne olacağına dair bir fal açalım mı?..

“GÜLBENGATE”DE GÜLBEN, MUSTAFA ERDOĞAN’I OYUNA ALIR VE!..”

Olayın en başına baktığımızda…

Konunun iki kahramanı vardı.

Gülben Ergen ve evli iş adamı Tolga Duğles…

Bir de mağduru:

“Yasemin Duğles”

Sonrasında UçanKuş TV, Gülben Ergen’in Tolga Duğles’le geçen yılın Nisan ayından beri görüştüğünü ispat eden görüntüleri ortaya çıkarınca mağdur sayısı “iki”ye çıktı ve Yasemin Duğles’in yanına Gülben Ergen’in o dönem evli olduğu Erhan Çelik de eklendi.

Böyle dörtlü bir olay karmaşası varken, diğer mağdurlar da ortaya çıkmaya başladı.

Seren Serengil ve Yeşim Salkım da aynı-benzer olayların Gülben Ergen tarafından kendilerine yaşatıldığını aktarınca konu daha da büyüdü.

(Şu ana kadar olan bu gelişmeyi kim olay Gülben-Seren-Yeşim arasında başladı diye aktarıyorsa, bilin ki bu işin içinde bir iş var(!), bir saptırma var diye düşünebilirsiniz. Ama hikaye aynen yazdığımız gibi gelişti)

İşte o arada Gülben Ergen, devamlı olarak çocuklarıyla fotoğraflar koymaya başladı ve hatta Erhan Çelik’i olağanüstü tahrik edecek şekilde “öncelikle” Erhan Çelik’in çocuklara yaklaşamaması şeklinde bir koruma kararı aldırdı.

Bu beklenmedik bir gelişmeydi ve beklenmedik bir gelişmeyi de ekrana taşıdı!..

Çünkü TRT’de olduğu için susmak zorunda kalan Erhan Çelik, şok bir kararla istifa etti ve çok ama çok sert, ayrıca tüm yazılan haberleri de doğrulayan, hatta bir adım da ilerisine giden bir açıklama yaptı, daha doğrusu kendisini savundu.

Burada da olay biraz saptı aslında...

Konu bir anda Gülben-Erhan konusuna döndü.

Ama esas konu bu değildi ki...

Konu belliydi, bir şekilde sapsa da:

Gülben ve Tolga!..

Daha bu konuda hiçbir gelişme yaşanmadı.

Yani olay daha yeni başlıyor.

Ama bu arada başka kurbanlar da olacak tabi…

Konunun saptırılması için!..

Bu arada yorumlar da başladı, Bülent Ersoy ve Zahide Yetiş gibi isimler, Gülben Ergen’e sert mesajlar verdi.

Ama bunlar hep yan unsurlardı.

Esas konuda ne olacak peki?..

“SİZE BİR FAL AÇALIM MI?.. BAKALIM NELER ÇIKACAK”

1-    Öncelikle bu olayın kendi kendine durulmayacağını anlayan Tolga Duğles deneme-tartma konuşmaları yapar. Biraz havayı koklar… Falımda ilk çıkan bu!..

2-    Erhan Çelik’i olaya sokmakla ummadığı şekilde darbe alan Gülben Ergen, okları bir önceki eski eşi Mustafa Erdoğan’a çevirir. O’nu sokar devreye… (Bu arada özel bir görüşüm var: Ben daha önce Mustafa Erdoğan’ın bu olaylar için “Gülben’in özel hayatı, yalnızca kendisini ilgilendirir” sözüne çok takığım… Orada, ortada 3 çocuk var. Bu çocuklar sadece Gülben Ergen’in değil, Mustafa Erdoğan bu kadar ilgisiz olabilir mi?.. Her olaydan sonra Gülben, o çocukların fotoğraflarını, videolarını kullanıyor. Hatta, Erhan Çelik’le olan kavgasına bile çocukları sokuyor. Sonra ne oluyor?.. Erhan Çelik de, yalan olduğunu kanıtlamak için da çocuklarla samimi görüntülerini paylaşıyor. Ve Mustafa Erdoğan da uzaktan bunları seyrediyor!.. Olacak şey değil… Bu olaylardan sonra istese hemen çocukların velayetini bile alabilirdi. Ama, ne diyelim bilmiyorum.)

Sonuçta bence Gülben Ergen, Mustafa Erdoğan’ı devreye sokacak. Çünkü çevresine, “Mustafa’nın Anadolu Ateşi işleri iyi gitmiyor, ben maddi destek veriyorum” dediğini artık herkes biliyor. Buradan şunu anlıyorum, “Gel fotoğraf çektirelim v.s v.s” gibi olaylarda dediğini yapma gücü bulduğunu düşünüyorum. Bakalım haklı çıkacak mıyım bu falda da?..

3-    Ve ilk ve de esas mağdur Yasemin Duğles… Susar ve bekler… Ama zamanı gelince konuşmak zorunda kalır… Çünkü Erhan Çelik’in Gülben Ergen’e açtığı davada şahit gösterildiği, her yerde haber oldu. Bu, şu demek… Mecburen davaya gelecek, hiç kurtuluşu yok. Ve yeminli ifadesinde bildiği her şeyi anlatmak ve hatta elindeki delilleri de göstermek zorunda kalacak.

4-    Gülben Ergen’in sansür yaptırabilmek için çok uğraştığını Sabah gazetesi manşetlere taşımıştı. Normal şartlarda böyle bir karar aldırması zor. RTÜK için de öyle… Hani TV’de yorumcular, bu konuna yaşananları övse, RTÜK de bir tavır koyabilir. Ama tüm yorumcular, bu konuda toplumu bilgilendirme ve aydınlatma, hatta aile birliğinin korunması konusunda neler yapılması gerektiğini anlatıyorlar. Birçok sosyolog ve avukat da yayınlara bağlanıp, seyirciye hem hukuku öğretiyor, hem de böyle durumlarda nasıl davranılması gerektiğini…

5-    Zaten sosyal medyanın bu noktaya ulaştığı devirde, sansürün de anlamı kalmadı!..

“FAL BÖYLE, YANİ PEK HOŞ DEĞİL!.. PEKİ DOĞRUSU NE?..”

“Doğrusu”ndan neyi kastediyorum?..

Bence yukarıdaki gibi olacak her şey ama…

Aslında ne yapılabilir…

Tabi konuyu uzatmak istemiyorlarsa…

“Çünkü Gülben bu durumu reklam malzemesi yapıyor. Ne TV programı kalmıştı, ne albümü, ne de doğru düzgün konseri… Sadece dernekler yararına ücretsiz sahneye çıkıyordu. Daha önce de çeşitli olaylar gelmişti başına, atlatır, istediği gündemi yakalar” diyenler var!..

Hemen söyleyelim…

Yanılıyorlar!..

Çünkü…

O adını bile anmak istemediğim skandallarda Gülben Ergen, mağdurdu!..

Olay ne kadar kötü olursa olsun, mağdurdu!..

Burada ise Yasemin ve Erhan gibi iki mağdur yaratan kişi konumunda…

Yani çok ama çok farklı bir durum var.

Doğrusu, nasıl davranmaktır, ne yapmaktır?..” sorusuna gelince…

Yazı çok uzadığı için bu konuyu diğer yazıma bırakıyorum.


İBRAHİM KARAKUŞ

ibrahimkarakus351@gmail.com

 Uçankuş TV canlı yayın için tıkla
 
 
 
 
 
ETİKETLERgülben ergen  Uçankuş BiP ihbar hattı
MAHSUN KIRMIZIGÜL YILLAR SONRA TÜRKÜ ORUCUNU BOZDU!..

ÖZ KIZINA 24 YIL BOYUNCA TECAVÜZ EDEN BABANIN GİZLİ YERİ BULUNDU
CANER TOYGAR'DAN ŞOK İDDİA!.. "BERKE, ÇİLİNGİRLE EVİME GİRDİ!.."

ANKET
SON OLAYLARDAN SONRA OLAY ANKET: ZİNA YENİDEN SUÇ SAYILMALI MI?..

Zina yapmanın cezası olmamalı
Zina yeniden suç sayılmalı


Anket Sonuçları       Anket Arşivi  


HABER - İSTİHBARAT

HABER İSTİHBARAT NUMARASI

Telefon:
0 212 283 54 54

e-mail:


UÇANKUŞ TV REKLAM

UÇANKUŞ'a
REKLAM VERMEK İÇİN;


CİHAN TOMBULEL
UÇANKUŞ REKLAM PAZARLAMA

Eposta:
Telefon: 0 (212) 283 54 54
Fax: 0 (212) 283 58 28Copyright © 2003 - 2017 Uçan Kuş