Yandex Metrika
Uçankuş
HASTANEDEN MÜŞTERİLERE ATILAN AHLAK DIŞI MESAJ ŞOKE ETTİ!..

HASTANEDEN MÜŞTERİLERE ATILAN AHLAK DIŞI MESAJ ŞOKE ETTİ!..

05/10/2017 19:56

İstanbul’da özel bir hastanenin SMS sisteminden müşterilere atılan ahlak dışı mesajlar, müşterileri şoka soktu.

Olayın hemen ardından sisteminin ele geçirildiğini ifade eden hastane yetkilileri ise bir açıklama yaparak gerekli adli sürecin başlatıldığını duyurdu.

Ahlak dışı küfürlü SMS’ler müşterileri şok etti

İstanbul’un Anadolu yakasında hizmet veren özel bir hastanenin SMS sisteminden atılan küfürlü mesajlar, hastanenin müşterilerini şaşkına çevirdi. Dün akşam saat 21.20 sıralarında atıldığı tespit edilen SMS mesajlarının 18 bin kişiye ulaştığı ve hemen olayın duyulması ile sisteme müdahale edildiği öğrenildi.

O mesajı alan müşterilerden biri olan Emin Cömert yaşadığı şoku şöyle anlattı. Emin Cömert, “Şaşırmam şöyle oldu. Daha doğrusu aslında çok daha kötü bir durum oldu, eşim gördü. Eşim bana gösterince farklı bir boyuta geldim. Bir baktım ki hastaneden gelmiş. Şaşırdım bir anda. Bu mesajı nasıl oldu da göndermişler. Ve ardından düzeltme mesajı geldi. Ama bu, bu şekilde olmaz. Yetkililerin buna bir şekilde müdahale etmesi lazım. Sonuçta insanın eşi var çocuğu var. Yani böyle müstehcen, ayıp diyebileceğimiz türde mesaj geliyor. İnsanın çocuğunun böyle bir mesajı gördüğünde sorması durumunda ben cevap veremem. İnsanların bunu güzel bir şekilde artık nasıl yapıyorlarsa güzel bir şekilde yapmaları lazım ki, yabancı kimseler ya da bilgisayar hackerları mı diyorlar ne diyorlarsa girip müdahale etmemeleri lazım” dedi. Bu tür yaşanacak olumsuz gelişmelere karşı tedbir alınması gerektiğini vurgulayan Emin Cömert, “Hastaneyi aramadım. Zaten yanlışlık olduğu belliydi. Artık hastanenin düşmanlarından mı, çalışanlarından mı artık birisi yapmış bunu. O yüzden aramaya gerek duymadım. Daha sonra bize bir özür mesajı geldi. Hastanemizde alakası olan bir mesaj değildir şeklinde bir mesaj geldi. Ama tüm kurumların bu tip durumlara karşı tedbir alması gerekir” şeklinde konuştu.

Hastane yönetimi açıklama yaptı, “Adli süreç başlatıldı”

Olayın hemen ardından hemen harekete geçen özel hastanenin yönetimi ise müşterilerine ahlak dışı SMS’leri atan şahıs ya da şahıslarla ilgili çalışma başlattı. Polise konu ile ilgili bilgi veren ve suç duyurusunda bulunan hastane yönetimi konu ile ilgili bir de açıklama yaptı. Hastanenin başhekimi Dr. Abidin Özçelik, “Bütün yurttaşlarımızdan halkımızdan özür dileyerek başlamak istiyorum. Gerçekten tabi bizim bilgimiz olmadan, nasıl olduğunu da bilmediğimiz bir şekilde şuana kadar, SMS sisteminden, sadece SMS ama diğer hiçbir bilgide kayıp yok, oradan aşağı yukarı 18 bin kişiye dün akşam kısa, terbiyesizce, ağza alınmayacak bir şekilde mesaj gitti. Anında haberimiz oldu. Zaten bana da geldi. Hemen ardından telefonlarımız kilitlendi ve biz hemen sisteme müdahale ettik. Akabinde biz o 18 bin kişiye dönüş yatık. Özür diledik. Durumu izah ettik. Yapılan bir saldırı sonucu size böyle bir mesaj geldi şeklinde müşterilerimize açıklama mesajı attık” şeklinde konuştu. Konu ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Özçelik, “Durumu da hemen adli mercilere intikal ettirdik. Dün akşam itibari ile polis arkadaşlarımız geldi, sağ olsunlar çok gayret ettiler. SMS atılan ilgili kasayı da teslim ettik. Siber şubeye gidecek. Ve olaya savcılık el koymuş durumda. Artık bizi sevmeyen birisi midir, biz de çalışan birimidir bunu adaletimiz tespit edecek” ifadelerini kullandı.

Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ÜNLÜ SANATÇI CORONA’YA YAKALANDIĞINI DUYURDU

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter