UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TEOG TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI! NASIL ÖĞRENECEKSİNİZ?

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Öğrenciler sonuçları MEB'in resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler.

TEOG TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI! NASIL ÖĞRENECEKSİNİZ?

Sekizinci sınıf öğrencilerinin lise yerleşimleri için katılım sağladığı TEOG sınavının ardından tercih aşaması başlamış ve öğrenciler TEOG'dan elde ettikleri puanlarına uygun olan liseler için tercih yapmıştı. TEOG tercih sonuçları (yerleştirme sonuçları)Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açıldı. Peki TEOG tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte detaylar...

Milyonlarca öğrencinin büyük heyecanla beklediği TEOG tercih sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden TEOG tercih sonuçlarını ve hangi liseyi kazandığını görüntüleyebilecekler.

Bilindiği üzere TEOG, 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde ülke genelinde iki oturumda gerçekleştirilmiş ve 31 Mayıs 2017 tarihinde TEOG sınav sonuçları erişime açılmıştı.

Sınav sonuçlarını öğrenen öğrenciler için başlayan TEOG tercih süreci, bugün MEB'in tercih sonuçlarını açıklamasıyla sona erdi. Öğrenciler, bu aşamadan sonra yerleştirildikleri liseye kayıt işlemlerini gerçekleştirecek.

TEOG TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERTEOG SONUÇLAR