Yandex Metrika
Uçankuş
BÜLENT HANIM, BANU ALKAN’I KÜÇÜK DÜŞÜRDÜNÜZ DE ELİNİZE NE GEÇTİ?

BÜLENT HANIM, BANU ALKAN’I KÜÇÜK DÜŞÜRDÜNÜZ DE ELİNİZE NE GEÇTİ?

20/07/2017 15:02

Dünya Güzellerim’in ne kadar çok izlendiğini bilmem ama, izleniyor. Şov dünyasının 1 güzel 3 çirkinine program çekip, bir de onları alıp Hindistan’a götürürseniz zaten izletirsiniz. Fazla bir şey yapmanıza gerek yok.

Bülent Ersoy, Banu Alkan, Safiye Soyman ve programın ismine yakışır tek güzeli Burcu Esmersoy.

Bülent hanım bu camianın en eskilerindensiniz. Seveniniz çok. Sanatınıza kimse laf söyleyeme cür'et edemez. Paranız – mülkünüz malum. Böyle bir programı niye kabul ettiniz, anlamakta zorlanıyorum. O üç kişiyle özel hayatınızda çok mu samimisiniz? Paraya mı ihtiyacınız var? Yoksa nasılsa bedava, ölmeden Hindistan, Nepal ve Vietnam’ı görmek mi istediniz?

İçlerinde Banu Alkan’ı en yakın tanıyanlardansınız. Onun nasıl bir hayat sürdüğünü hepimizden daha iyi biliyorsunuz. Bunu da zaten o masada söylediniz.

Banu Alkan, 1976 Ses Dergisi yarışmasında birinci seçildi. Daha 17 yaşındayken, hayatının en güzel ve en başarılı yıllarında işadamı Gürbüz Hanif ile beraber olmaya başladı. Tam 20 yıl bu adamla yaşadı. Ama evlenmediler.

Gürbüz Hanif'in serveti sayesinde tüm dünyayı gezen Banu Alkan, “Lady Okulu”na bile gitti. Görgü ve bilgisi buradan olan Banu Alkan, bu eğitimi ile sosyetedeki yerini de aldı.

Banu Alkan'ın Gürbüz Hanif ile olan hayatı öyle şaşalıydı ki saçlarını yaptırmak için İstanbul'dan uçağa atlayıp Paris’e giderdi. Grace Kelly’nin sırada beklediği dünyanın en ünlü kuaförü Alexandre’da bugünün parası bin  Euro’ya saçını yaptırırdı.

Yılbaşını, şu anda Amerika Başkanı Donald Trump'la İsviçre'de dağda kutlayıp, Elizabeth Taylor'la Cenevre'de St. Moritz'de yan yana otururdu.

Banu Alkan o günlerde şöyle konuşuyordu: “Ben sadece Türk sosyetesinin değil, dünya jet sosyetesinin de içindeydim. 15 sene, Hanifi'yle beraber oldum. Hep top yaşadım.”

Doğru söylüyordu Banu Alkan. Top yaşamıştı. Gürbüz Hanif’in ölümünden sonra da gerçeklerle yüz yüze kalmıştı.

Ölümünden önce Gürbüz Hanif, ünlü ressam Fikret Mualla'nın tüm resimlerini satın alıp, o resimlerin tamamını da Banu Alkan'a hediye etmişti. Banu Alkan bir müddet bu resimleri satarak geçimini sağladı.

Bir rivayete göre Banu Alkan evli bir adamla birlikte olmuştu. Bir rivayete göre de Banu Alkan, Gürbüz beyle beraber olmaya başladığında eşi zaten ölmüştü. Ama ortada bir gerçek vardı ve Gürbüz bey, Banu Alkan ile evlenmedi. İlk evliliğinden de 2 çocuğu vardı. Sonuç, çocuklar babaları ölür ölmez Banu Alkan’ı ilk önce yaşadığı yalıdan attırdılar ve babalarından kalan paradan da 5 kuruş vermediler. Bugün de Banu Alkan’ın dediği gibi geriye sadece 20 yıl yaşadığı o şaşalı hayatı kalmıştı.

Bülent hanım, bunu herkes biliyor, siz herkesten daha da iyi biliyorsunuz. Siz ta oralara renkli bir program çekmeye gittiniz. Sizlerin de o ülkelerdeki hayata dair yaşadıklarınızı anlatacaktınız. En azından biz seyirciler öyle olmasını isterdik.

Peki siz ne yaptınız. Banu Alkan’a belden aşağı vurdunuz. O bölümü izlerken mutlu oldunuz mu? Banu Alkan’ın şu anda yaşadığı evle, giydiği kıyafet ve ayakkabılarıyla, kilolarıyla aşağılamanız, onu Türk insanının önünde küçük düşürmeniz size ne kazandırdı? O lafları söylemeniz çok mu gerekliydi? Ki programı yapanlar bile araya girip sizi uyardılar.

Banu Alkan, Bülent hanımın ona yaptığını onca hakarete varan konuşmalarına karşı sükunetini korumayı başardı. Doğrusunu yaptı. Duruşunu hiç bozmadı. Şunu çok iyi ve net gördüm. “Banu Alkan gerçekten LADY.”

 

FAİK ERDEMLİ

UÇANKUŞ TV HABER MÜDÜRÜ

faikerdemli@gmail.com

 

 
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ÜNLÜ OYUNCUYA BÜYÜK ŞOK!

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter