UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

YILIN TRANSFERİ RESMEN AÇIKLANDI! GURUR DUYDUK…

Roma, Cengiz Ünder'in transferini resmen açıkladı. İtalyan ekibi, genç oyuncuyla 2022 sonuna kadar sözleşme imzaladı.

YILIN TRANSFERİ RESMEN AÇIKLANDI! GURUR DUYDUK…

Roma, Cengiz Ünder'in transferini resmen açıkladı. İtalyan ekibi, milli oyuncu için 13.4 milyon Euro ödeneceğini belirtirken, 1.5 milyon Euro daha performansa bağlı ödeme yapılabileceği kaydedildi.

Cengiz Ünder, yeni kulübüyle 5 yıllık sözleşmeye imza attı. 30 Haziran 2022'ye kadar Roma'nın oyuncusu olacak olan Cengiz transferiyle ilgili olarak, "Burada bulunmaktan dolayı mutluyum" dedi. Taraftarla karşılaşacağı için heyecanlı olduğunu vurgulayan Cengiz, "Hedefim, ilk 11'deki yerimi en kısa sürede almak" diye konuştu.

Roma Sportif Direktörü Monchi ise Cengiz'i harika bir tekniği olan oyuncu olarak nitelerken, "Cengiz'in gelişinden dolayı çok mutluyuz" ifadelerini kullandı. Türkiye'de yetişen ve yurtdışına en yüksek bonservis bedeliyle giden Cengiz Ünder Roma'da 17 numaralı formayı giyecek.

CENGİZ ÜNDER'DEN MESAJ

Cengiz Ünder transferiyle ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Cengiz şu ifadeleri kullandı:

Henüz 20 yaşında, futbol hayatımdaki bu yeni sayfanın her şeyden önce ülkeme hayırlı olmasını diliyorum. En büyük hedefim iyi bir birey, iyi bir vatandaş ve iyi bir futbolcu olabilmek; bana güvenen tüm insanları haklı çıkarmak olacaktır. Giderken başta ailem olmak üzere desteğini benden hiç esirgemeyen ve bugünlere gelmemde büyük katkısı bulunan başkanımız Göksel Gümüşdağ'a, hocam Abdullah Avcı'ya ve İstanbul Başakşehir Kulübü camiasına teşekkür ediyorum. Yine aynı şekilde gelimişim süresince beni destekleyen ve daima cesaretlendiren Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan'a, emeği geçen tüm hocalarıma, Altınordu Futbol Kulübü camiasına, Milli Takım kapılarını bana ilk kez açan ve desteğini esirgemeyen Fatih Terim'e, 3 yıldır hem ağabey hem profesyonel danışman olarak daima katkısını yanımda hissettiğim temsilcim Ömer Koray Uzun'a, Batur Altıparmak'a, Footalent ekibine ve taraflı tarafsız dualarını, desteklerini benden esirgeemeyen tüm futbolseverlere en içten teşekkürlerimi sunmak isterim"

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERCENGİZ ÜNDER