UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

5 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI GELİYOR! HANGİ İTİBARLI FİRMA, GAZA BASTI

Küçük ev aletleri markası Sinbo, fabrikalarını Düzce’de tek çatı altında toplamaya hazırlanırken çok önemli bir yatırıma başlıyor.

5 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI GELİYOR! HANGİ İTİBARLI FİRMA, GAZA BASTI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü liderliğinde kente kazandırılması hedeflenen fabrika ile yakın bir gelecekte Düzce’de 5 bin kişiye iş istihdamı sağlanacağı öğrenildi.

Organize Sanayi Bölgelerinde üretimde bulunan mevcut fabrikalarla kısır bir döngünün içerisine giren Düzce sanayisine istihdam açısından can suyu olacak bir yatırım için çalışmalar hız kazandı.

BAKAN ÖZLÜ ÖNCÜLÜK EDİYOR.

Küçük ev aletleri üzerine üretim yapan Sinbo markası, Düzce’de fabrika açmak için girişimlerde bulunuyor. İstanbul ve Çorlu’daki hali hazırda üretim yapan fabrikalarını tek çatı altında toplamayı hedefleyen Sinbo’nun Düzce’deki işsizliğe merhem olacağı düşünülerek kente kazandırılması için devam eden girişimler Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün öncülüğünde sürdürülüyor.

SİYASİLER SICAK BAKIYOR.

Sinbo’nun Düzce’de fabrika açma talebine Düzce’ye kazandıracakları değerleri göz önünde bulunduran Özlü ve ilin önde gelen siyasilerinin, şirketin talebine sıcak baktığı ve açılması planlanan fabrika konusunda yardımcı oldukları öğrenildi.

YER KONUSUNDA GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Sinbo’nun kurmayı planladığı fabrikaya uygun Düzce’deki mevcut 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgelerinde yeterli büyüklükte bir alan olmadığı için yer belirleme ve teslimi için şirket ile siyasiler arasından görüşmelerin karşılıklı sürdüğü dile getirilirken çalışmaların Düzce’nin menfaatine sonuçlandırılması için çalışıldığı aktarıldı.

BİRÇOK ALANA OLUMLU KATKI YAPMASI BEKLENİYOR

Özlü’nün büyük gayretiyle meclisten geçen Üretim Reform Paketi’nde sanayiciye getirilen imkanlarla birlikte Sinbo’nun, Düzce’de uygun bir alanda kurularak yakın bir gelecekte faaliyete geçmesi bekleniyor. Fabrikanın Düzce’de üretime başlamasıyla birlikte birçok yan sanayi kuruluşunun bu durumdan olumlu yönden etkileneceği ifade edildi.

5 BİN İSTİHDAM HEDEFLENİYOR

İlk etapta 300 kişi ile faaliyete geçmesi planlanan fabrikanın 4-5 yıl içerisinde istihdam kapasitesini 5 bin kişiye çıkarması hedefleniyor.

ALKIŞLAR SİNBO’YA!

UçanKuş Medya olarak, biz de Sinbo’ya helal olsun diyoruz.

Türkiye önemli bir dönemeçten geçiyor.

İşte bu dönemde yapılan yatırımlar çok önemli…

Alkışlar Sinbo’ya…

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERsinbo  istihdam  proje  işsizlik  türkiye  ekonomi