UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

'YEŞİLÇAM’IN EFSANE OYUNCUSU’NA VEDA!

Türk sinemasının duayen isimlerinden Fikret Hakan, Levent Afet Yolal Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazıyla son yolcuğuna uğurlandı.

'YEŞİLÇAM’IN EFSANE OYUNCUSU’NA VEDA!

Yeşilçam'ın unutulmaz jönü Fikret Hakan geçtiğimiz gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Hakan için bugün Levent Afet Yolal Camii'nde tören düzenlendi. Tören Hakan'ın kızı Elif Hakan, torunu Doğa Atay, aralarında Nilüfer Aydan, Salih Güney, Haldun Dormen, Selahattin Taşdöğen, Serdar Gökhan, Suna Selen, Orhan Gencebay, Mustafa Alabora, Türker İnanoğlu'nunda olduğu sanatçı dostları katıldı.

"BİR FİKRET HAKAN MÜMKÜN DEĞİL GELMEYECEK"

Fikret Hakan'ın yakınları, tören öncesi cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Sanatçı dostları Hakan'ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Törene katılan oyuncu Selahattin Taşdöğen, "Türk sineması, edebiyatı çok önemli bir ismini kaybetti. Bir Fikret Hakan mümkün değil gelmeyecek" yorumunda bulundu.

"ŞU ANDA YUKARIDA ÇOK DAHA GÜZEL BİR KADRO VAR"

Usta oyuncu Haldun Dormen, "Fikret Bey'in tiyatroculuğundan hiç bahsedilmiyor ama biz birçok oyunda beraber oynadık. Tiyatroya Avni Dilligil ile başladı, sonra Dormen'e geçti. Fikret Hakan Tiyatroyu hiç bırakmadı" dedi.

Salih Güney ise "Fikret yalnız oyuncu değil, birçok özellikleri olan bir insan. Yeri doldurulamaz bir insandı. Yukarıda çok daha güzel bir kadro var şu anda. Sadri'si ile Kemal'i ile, Tarık, Ekrem Bora ve yönetmenlerimizle Yeşilçam efsanesi yukarıda yaşıyor" diye konuştu.

"BİR VEFASIZLIK OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM"

Kızı Elif Hakan, bugün yapılan törenlerde babasına bir vefasızlık olmadığını belirterek, "Önemli olan onu seven dostları ile onu bir kez daha hatırlamaktı. Şu anda bütün dostları burada. Ben bir vefasızlık olduğunu düşünmüyorum. İnsanlar belki buraya, camiye gelecekleri için oraya gelememiş olabilirler" şeklinde konuştu.

Fikret Hakan, burada kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13