UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BU FİLM ONUR SAYLAK VE TUBA BÜYÜKÜSTÜN'Ü BİR ARAYA GETİRDİ!

DAHA'nın fragmanı yayında. Geçtiğimiz haftalarda evliliklerini bitiren iki oyuncu, en bu filmde aynı setteydi.

BU FİLM ONUR SAYLAK VE TUBA BÜYÜKÜSTÜN'Ü BİR ARAYA GETİRDİ!

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, ‘DAHA’nın afişi ve b fragmanı yayınlandı. Onur Saylak’ın ilk kez yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmin dünya galası, 3 Temmuz’da 52’nci Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşecek.

Hakan Günday’ın 2013 yılında çıkan ve büyük beğeni toplayan aynı adlı kitabından uyarlanan ‘DAHA’, 30 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 52’nci Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali yolculuğuna hazırlanıyor. Avrupa’nın en eski ve önemli festivallerinden olan Karlovy Vary’nin ana yarışma bölümünde büyük ödül Kristal Küre için yarışacak filmin afişi yayınlandı. Yönetmen Onur Saylak, başrol oyuncuları ve film ekibinin katılımıyla 3 Temmuz’da Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde dünya galası gerçekleşecek filmin, Sarp Özdinler’in tasarladığı afişi büyük beğeni topladı. Afişin yayınlanmasından sadece birkaç gün sonra yayınlanan filmin ilk fragmanı ise heyecan yarattı. #Daha ve #More etiketleriyle sosyal medya mecrası Twitter’da filmin çarpıcı fragmanına dair övgü dolu yorumlar paylaşıldı.

Ahmet Mümtaz Taylan, Hayat Van Eck, Tuba Büyüküstün, Uğur Aslan, Turgut Tunçalp, Tankut Yıldız, Kaan Uluca, Lara Aysal, Onur Akgülgil ve Pervin Bağdat’ın başlıca rolleri üstlendiği ‘DAHA’, bir baba oğul hikâyesine odaklanıyor. Ay Yapım yapımcılığında, b.i.t. arts ortaklığında çekilen, Hakan Günday’ın sinemaya uyarlanan ilk eseri olan ‘DAHA’ proje aşamasında Saraybosna Film Festivali Cinelink, İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar ve Antalya Film Forum’a katılmıştı.

Filmin konusu:

14 yaşındaki Gaza, yaşadığı küçük sahil kasabasından ayrılarak büyük şehirde liseyi okumayı hayal ederken, babasının onu insan kaçakçılığı şebekesinin bir parçası haline getirmesiyle suçla tanışır. Gaza’nın ergenliği, babasının baskıcı karakteri ve sürekli gözlemlediği göçmenlerle geçmeye başlar. Gaza, babası gibi şiddet ve baskı üzerine bir hayat mı kuracaktır yoksa o da bir göçmen mi olacaktır?

 

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERONUR SAYLAK  TUBA BÜYÜKÜSTÜN  DAHA