UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ŞENAY YANGEL VE NURAY SAYARI ARASINDAKİ DAVADA KARAR ONANDI!

Astrolog Şenay Yangel, yazılarını birebir kopyalayıp sitesinde yayınladığı iddiası ile Nuray Sayarı`ya açtığı davayı kazandı.

ŞENAY YANGEL VE NURAY SAYARI ARASINDAKİ DAVADA KARAR ONANDI!

Şenay Yangel'in 18 Ocak 2013 tarihinde Nuray Sayarı'nın kendi sitesinde ki günlük burç yorumlarının bire bir aynısı ve bazılarının bir kaç değişiklik yaparak yine sitesinde yayınladığı gerekçesiyle dava açtı.

Yangel, İstanbul 3. Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne maddi ve manevi tazminat talepli dava açtı. Tazminat olarak ise toplamda iki TL istedi. Astrolog Şenay Yangel'in eşi ve avukatı olan Yüksel Yangel'in vekilliği ile açılan dava ile ilgili olarak mahkeme kararını verdi. Nuray Sayarı'nın Astrolog Şenay Yangel'e tazminat ödemeye mahkum etti.

Karar kesinleşti

Ancak 2014 yılında verilen bu karar Sayarı avukatı aracılığı ile itiraz etti. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi kararında "Dava dosyası içerisindeki bilgi ve belgelere, mahkeme kararının gerekçesinde dayanılan delillerin tartışılıp değerlendirilmesinde usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmamasına göre, davacı vekilin tüm temyiz itirazları yerinde değildir" dedi.  Yargıtay 11. Hukuk Dairesi kararının sonuç bölümünde Nuray Sayarı hakkında verilmiş olan tazminat kararını onadı. Böylece karar kesinleşmiş oldu.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERŞENAY YANGEL  nuray sayrı