UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SON DAKİKA! NUMAN KURTULMUŞ'TAN FLAŞ AÇIKLAMALAR!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, Katar krizi ile ilgili soruya, "Cumhurbaşkanımız, ikili telefon görüşmeleri yaparak sorunun çözülmesi için aktif biçimde sürece dahil olmuştur.

SON DAKİKA! NUMAN KURTULMUŞ'TAN FLAŞ AÇIKLAMALAR!

Sayın Cumhurbaşkanımızın görüşmeleriyle birlikte ümit ediyoruz ki mesafe alınır. Dolayısıyla önemli bir kriz olarak görülüyor. Bunun daha fazla büyümemesi gerekiyor. Türkiye olarak üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getireceğiz." dedi.

İşte Kurtulmuş’un açıklamalarından ve sorulara verdiği cevaplardan satır başları:

 

- Son 29 yılda dönemsel olarak örgüte katılımın en az olduğu dönem, bu Ocak-Mayıs ayı arasındaki dönem olmuştur önceki yıllara kıyasla. Bir önceki yıla kıyasla da bu dönemde örgüte katılanların sayısında yaklaşık yüzde 90'lık azalmanın ortaya çıktığı anlaşılmıştır. İnşallah en kısa süre içerisinde başta PKK terörü olmak üzere, bütün terör örgütleri milletimizin, güvenlik kuvvetlerimizin bu kararlı tutumları karşısında diz çökecekler ve inşallah terör Türkiye'nin gündeminden uzaklaştırılacak ya da gündemin en alt sıralarına atılacaktır.

 

- Mahrem imamlardan ya da mahrem yapılanmanın içerisinde var olanlardan bir kısmı etkin pişmanlık yasasından istifade etmek için itirafçı olmuşlar ve çok sayıda önemli bilgiyi soruşturmalar sırasında savcılara vermişlerdir.

 

-Türkiye için Suriye’de esas olan siyasi çözümün bir an önce ortaya konulmasıdır.

 

-AB ile ilişkilerde fasılların açılmasını önemli bir adım olarak görüyoruz.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERNUMAN KURTULMUŞ  SON DAKİKA