UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

EDİRNE ÜNİVERSİTESİNDE 124 KİŞİ ZEHİRLENDi! NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Edirne'de geçen Çarşamba akşamı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde aralarında doktorların da olduğu 124 personel, akşam yemeğinin ardından karın ağrısı ve bulantı şikayetiyle acil servisi başvurdu. Durumları ciddi olmayan hastalar tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Yemeklerden alınan su ve yemek numunesi örneği henüz sonuçlanmadı.

EDİRNE ÜNİVERSİTESİNDE 124 KİŞİ ZEHİRLENDi! NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, düzenlediği basın toplantısında tüm personelin görevine döndüğünü söyledi. Su ve yemeklerden numune alındığını ve sonuçların pazartesi günü belli olacağını kaydeden Prof. Dr. Taş, "Çarşamba akşam saatlerinden itibaren 124 personelimiz, ishal, kusma ve bulantı şikayetleriyle acile başvurdu. Hepsi hafif derecedeki bulgular vardı. Bu sabah itibariyle personelimiz işlerine dönüp çalışmaya başladı. Bunlara neden olan bulgularla ilgili araştırmamız devam ediyor. Daha netleşmiş bir durum şuanda bulamadık. Farklı olgular var. Örneğin hiç yemek yememiş hastalarımız var. Hastalarımızdan 15 kadarı hastanemizde yemek yemediği halde ishal olan personelimiz var. Kendi personelimiz olması nedeniyle bir besin zehirlenmesi olabileceğini düşündürüyor. Bunun üzerinden tetkiklerimize devam ediyoruz" dedi.

HASTALARA DA AYNI YEMEK VERİLDİ

Çarşamba günkü mercimek çorbası, kızartma, tavuk ve dondurmanın yer aldığı menüden Edirne Halk Sağlığı, Tarım, Gıda ve hayvancılık Müdürlüğü ile kendi laboratuarları için örnekler alındığını belirten Taş, "Pazartesi günü sonuçlarını alacağız. 1400 personelimize yemek çıktı, bunlardan 124 vaka çıktı. Personelin yediği yemek menüsünden dondurma harici aynısını hastalarımıza verdik. Hastalarımızdan etkilenen olmadı. Yemek yiyenler ve yemeyenlerin bulguları düşünüldüğünde bizimde kafamızı karıştırıyor. Başka etkilerde var mı? Bunları da araştırıyoruz. Kendi mutfağımızda yemekler hazırlanıyor, su ve yemeklerden numuneler alındı. Pazartesi günü netleşecek" şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLEREDİRNE  ZEHİRLENME