UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ANTALYA'DA 5 YILDIZLI OTELLERE İMAM ATANACAK!..

Antalya Müftüsü Osman Artan, Ramazan ayının tatil dönemine denk gelmesi nedeniyle kentte bazı 5 yıldızlı otellerde büyük mescitler oluşturulduğunu belirterek, buralardan gelen imam talebinin karşılanacağını açıkladı.

ANTALYA'DA 5 YILDIZLI OTELLERE İMAM ATANACAK!..

Ramazan ayı, 26 Mayıs Cuma günü kılınacak ilk teravih namazının ardından 27 Mayıs Cumartesi günü tutulacak ilk oruçla başlıyor.

Antalya İl Müftüsü Osman Artan, müftülüğün Ramazan ayı boyunca sürdürülecek faaliyetleri ve oruçla ilgili açıklamalarda bulundu. Bu yıl Ramazan ayının sloganının "Üzerinde Her Canın Hakkı Var, Bu Ramazan ve Her Zaman" şeklinde belirlendiğini belirten Osman Artan, sohbet ve vaazların ay boyunca bu kapsamda gerçekleştirileceğini kaydetti. Artan, Ramazan'da hiçbir caminin imamsız bırakılmaması konusunda da tedbirler alındığını söyledi.

İSTEYEN OTEL VE DİNLENME TESİSLERİNE İMAM

İmam, din görevlisi isteyen her yere gerekli hizmetin sunulacağını belirten Osman Artan, "Bunun yanında bazı otellerimiz var. Yaz ayına denk geldiği için Ramazan için bazı otellerimizde büyük mescitler yapıldı. İş merkezlerimizde de aynı şekilde. Oralardan da talep var. Bizden din görevlisi talebinde bulunan, Ramazan ayında vatandaşlarımızın toplu halde bulunduğu her mekana yardım yapma ve görevli gönderme konusunda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Mesela bazı kamu kurumlarının dinlenme tesisleri var. Onların da böyle talepleri var, onlar da aynı şekilde karşılanacaktır" dedi.

CAMİLERDE ÇOCUKLARA KÖTÜ DAVRANMAYIN

Camilerde bu sene en çok üzerinde durulacak konulardan birinin de çocukların camilere gelmesi olduğunu belirten Osman Artan, 12 Haziran'da okulların kapanmasıyla camilerde yaz kurslarına başlanacağını açıkladı. Artan, "Hem yaz kursları hem de Ramazan ayının güzelliğinden çocuklarımızın istifade etmeleri için gerekli çalışmalar yapılacak. Camilerde çocukların gürültüleri veya sesleri bize huzur versin. Çocuklarımızı kovalamasın, camilerden soğutmasınlar diye halkımıza bu mesajı vermek istiyorum. Çünkü çocuktur, yanındaki arkadaşıyla şakalaşacaktır, çevresindeki insanları rahatsız edecek sesler çıkaracaktır. Çocukları camilerden uzaklaştıracak ve hayat boyu unutmayacakları travmaya sebep olmamalarını da halkımıza duyurmak istiyorum" diye konuştu.

ZENGİN SOFRA ELEŞTİRİSİ

İl Müftüsü Osman Artan, zengin iftar sofralarındaki iftar buluşmalarını da eleştirdi. Artan, "Ramazan ayında zengin sofraları değil, sadece birbirimizin, zenginlerin, maddi durumları iyi olanların bir araya geldiği sofralardan ziyade, kenarda köşede kalmış, utancından dolayı başkasından bir şey isteyemeyen, elinde tencere tabağıyla gidip başkasından yemek almayı ar olarak gören fakir insanları bulup, onlara ulaşmamız, gitmemiz, ziyaret etmemiz ve sevindirmemiz çok önemlidir. İftar oruç açmak demektir onu da bilmekte fayda var. Gösterişten uzak, sadece zenginlerin katıldığı, kendi aramızda birbirimizi ağırladığımız sofralardan ziyade, fakirlerin bulunduğu, kenarda, köşede, çoluğuyla çocuğuyla bugünlerin sevincini yaşamayan insanların bulunduğu sofralar tercih edilmeli, bu insanlara gidilmelidir" diye konuştu.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERantalya  otel  imam  tatil  ramazan