UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

OLAY ORTAYA ÇIKINCA STAR İLE beIN ARASINDAKİ ANLAŞMA BOZULDU MU?

Dünden beri medyayı sarsan beIN – Star Grubu ortaklığıyla ilgili Star Grubu sessiz kalırken, daha doğrusu Star içindeki kaynaklar –görüşmeler başlamıştır, devam etmektedir- denilirken beIN’den şok bir açıklama geldi. Açıklama yapılır yapılmaz durum –olay daha sonuçlanmadan ortaya çıkınca beIN ortaklıktan vazgeçti- şeklinde yorumlandı.

OLAY ORTAYA ÇIKINCA STAR İLE beIN ARASINDAKİ ANLAŞMA BOZULDU MU?

İşte beIN’den yapılan açıklama;

Kamuoyuna önemli duyuru

"Ana hissedarımız beIN MEDIA GROUP ile Doğuş Medya Grubu arasında, Doğuş Grubu’nun sahibi olduğu kanalların satışına ilişkin görüşmeler yürütüldüğüne dair çıkan iddialara ilişkin olarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluluğumuz gereğince bu açıklamayı paylaşmak istedik. Mevcut durumda; söz konusu söylentilerde ifade edildiği gibi bir anlaşma planımız bulunmamaktadır. Kamuoyunca da takdir edileceği üzere; kısa süre önce beIN MEDIA GROUP bünyesine katılan Türkiye’nin lider dijital TV platformu Digiturk, müşterilerine en iyi dijital yayıncılık tecrübesini sunmaya devam etmek amacıyla hâlihazırda büyük bir dönüşüm ve yeniden yapılandırma süreci içerisindedir. 

 Bu nedenle önceliğimiz ve odak noktamız, bu süreci en iyi şekilde tamamlayarak; Digiturk’ün beIN MEDIA GROUP’a tam entegrasyonunu sağlamaktır. beIN MEDIA GROUP, Türkiye’ye ve sahip olduğu potansiyele inanmaktadır. Son 12 ayda Digiturk’ü ve Süper Lig naklen yayın haklarını satın alarak Türkiye ekonomisine yaptığı milyarlarca dolar değerindeki yatırım, bu inancın en somut göstergesidir. Grubumuzun bu büyük ülkeye yatırımları önümüzdeki dönemde de devam edecektir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERstar  beIN  UÇANKUŞ