UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ZERRİN ÖZER “TRT BENİM İKİNCİ EVİM”

Türk Pop Müziği’nin güçlü sesi Zerrin Özer Kral POP TV, Kral POP Radyo ve TRT FM ortak canlı yayınında Mehmet’in Gezegeni’ne konuk oldu. İçtenlikte Gezegen Mehmet’in sorularını yanıtlayan Zerrin Özer, canlı performansıyla da müzik ziyafeti sundu.

ZERRİN ÖZER “TRT BENİM İKİNCİ EVİM”

Gezegen Mehmet,  ilk olarak Kral POP TV ve Kral POP Radyo’nun TRT FM ile ortak yayın yapmasına  değindi.   TRT Radyo ve Müzik Dairesi Başkanı Amber Türkmen’le Türkiye için bir araya geldiklerini söyleyen Gezegen Mehmet, “Yayınlarımızı TRT FM ile birleştirdik. Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde, Türkiye için böyle bir karar verdik. Herkesin birleşmesini diliyoruz.  TRT markası şu anda yayınını dondurdu ve ortak yayına geçti. TRT FM ile birlikte hem biz onlara misafir olmuş olduk, hem onlar bize misafir oldu” diyerek Türkiye’de bir ilk gerçekleştiğinin mesajını verdi.

 

“TRT Benim İkinci Evim”

 

Zerrin Özer, TRT’nin hayatında çok önemli bir yeri olduğunu vurgularken “Orası benim okulumdu. Bin kişinin katıldığı bir yarışmada birinci oldum ve o dönemden beri TRT’den hiç ayrılmadım. TRT olmasaydı belki de Zerrin Özer olmayacaktı” diyerek  TRT’nin hayatındaki öneminden bahsetti. Gezegen Mehmet’in Zerrin Özer’e  TRT’de ilk söylediği şarkıyı sorması üzerine Zerrin Özer, o yıllara giderek ilk okuduğu şarkının Nilüfer’in “Göreceksin Kendini” isimli şarkısı olduğunu söyledi.

 

“Demet Akalın’ı Çok Seviyorum, Yanlış Anlaşıldım!”

 

Zerrin Özer programda, “Çok üzüldüğüm bir konu oldu. Ben Demet Akalın'ı çok severim. Özgür'e sormuş, ‘Zerrin beni sevmiyor mu?’ diye. Ben bunu duyduğumda o kadar üzüldüm ki... Bir röportajımda yanlış bir şey oldu. O da yanlış anlamış. Ben Demet'i çok severim. Şarkıcılığını da çok severim. Ben sadece ‘slow şarkıları, hızlı şarkılardan çok severim’ dedim. Bu sözüm yanlış anlaşılmış. Buradan söylüyorum, sen benim ilk göz ağrımsın, çok kıymetlisin benim için. Eşini de çok severim, zaten o güzel kızına bayılıyorum. Seni çok seviyorum Demet..." sözleriyle Demet Akalın'a karşı duygularını dile getirdi.

 

“Unutamadım Şarkısını İlk Duyduğumda Kalbimde Hissetim”

 

Programda canlı performansıyla da müzik ziyafeti sunan Zerrin Özer, ilk olarak Barış Manço’nun “Unutamadım” isimli şarkısını seslendirdi. Gezegen Mehmet’in Zerrin Özer’e bu şarkının kendisi için bir anısı olup olmadığını sorması üzerine Zerrin Özer, duygusal anlar yaşadı.

 

Zerrin Özer, “Öncelikle Barış abimizin mekanı cennet olsun. Türkiye’mizin büyük bir değeridir. Bu şarkıyı Barış abiden ilk duyduğumda o kadar hissettim ki kendi içimde,  ertesi gün telefon açtım Barış abiye. Çok naif bir insandır. ‘Bu şarkınızı okuyabilir miyim?’ dedim kendisine. ‘Tabii ki’ dedi. Hatta stüdyoya geldi, beraber çalıştık. Geçtiğimiz günlerde beraber çektirdiğimiz fotoğrafı da sosyal medyada paylaştım. Onun bir eserini okuduğum için o kadar mutluyum ki...” diyerek  Barış Manço’nun kendisi için çok özel bir sanatçı olduğunu belirtti.

 

“İlk Zamanlar Firmaların İstediği Şarkıları Okuyorduk”

 

Gezegen Mehmet, Zerrin Özer’den  müzikseverlerle buluştuğu yıllardan bu yana  Türk Pop Müziği’nin önemli eserleri arasında yer alan “O Yaz” şarkısıyla tanışma hikâyesini de anlatmasını istedi.  Zerrin Özer, “İlk zamanlar albüm yaparken şarkıları biz seçemiyorduk, firmalar neleri isterse onları okuyorduk. 30 tane şarkı okuyorduk ve içlerinden 10 tanesi seçiliyordu. 20 tanesi kalıyordu. Bu şarkıyı da okuduğumda zaman çok sevdim. Tabii o zamanın verdiği heyecan ve hayaller de bu şarkıyı sevmeme izin verdi” dedi.

 

“Şarkı Söylerken Hisselerimin Tarifi Mümkün Değil”

 

Gezegen Mehmet’in ‘Şarkı söylerken ne hissediyorsun?’ sorusunu sorması üzerine Özer, hissettiği  duyguları canlı yayında paylaştı. Zerrin Özer, “Tarifi mümkün değil aslında. Ama mutlaka bir hatıram gözümün önüne geliyor” dedi.

 

 

 

 

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13