UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

PES ARTIK DEDİRTEN OLAY! TÜRK KARGO UÇAĞININ ENKAZINDA YAĞMA!

Hong Kong’dan Bişkek’e inişte bir köyün üzerine düşen Türk kargo uçağının enkazında, bir yanda arama kurtarma çalışmaları sürerken, bir yandan da ‘değerli malları’nın yağmalanması engellenmeye çalışılıyor.

PES ARTIK DEDİRTEN OLAY! TÜRK KARGO UÇAĞININ ENKAZINDA YAĞMA!

Türk şirketine ait bir kargo uçağının önceki günün ilk saatlerinde Kırgızistan’ın başkenti Bişkek yakınlarındaki bir köye düşmesi sonucu 4’ü Türk mürettebat olmak üzere 37 kişinin ölmesinin ardından, bölgede enkaz kaldırma ve arama – kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Ancak bu arada Kırgız yetkililer, bir yandan da yağmacılara engel olmaya çalışıyor. Hong Kong’dan gelen dev uçakta binlerce cep telefonu ve elektronik cihaz bulunduğu haberi yağmacıların bölgeye yönelmesinde etkili oldu.

KAÇARKEN YAKALANDI!

Polis bu nedenle bölgeyi kordon altına alırken, bir kişi, iki su ısıtıcısını paltosunun altında saklayıp kaçırmak isterken yakalanarak gözaltına alındı.

KARA KUTU BULUNDU!

Bu arada Kırgızistan Sağlık Bakanı Talantbek Batıraliyev, Boeing 747-400 tipi kargo uçağındaki mürettebatın cesetlerinin bulunduğunu ve uçağın kayıtlı olduğu şirketin yetkililerine teslim edileceğini açıkladı.

Düşen uçağın kara kutusunun bulunduğu da kaydedildi.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERKIRGIZİSTAN  BİŞKEK  HONG KONG  UÇAK  YAĞMA