UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ASTROLOJİNİN MESSİ'Sİ ŞENAY YANGEL "HİÇBİRİMİZİN BURCUNDA BİR DEĞİŞİKLİK YOK" DEDİ!.. İŞTE YANGEL'İN O ÖNEMLİ AÇIKLAMALARI!..

ASTROLOJİNİN MESSİ'Sİ ŞENAY YANGEL "HİÇBİRİMİZİN BURCUNDA BİR DEĞİŞİKLİK YOK" DEDİ!.. İŞTE YANGEL'İN O ÖNEMLİ AÇIKLAMALARI!..

ASTROLOJİNİN MESSİ'Sİ ŞENAY YANGEL "HİÇBİRİMİZİN BURCUNDA BİR DEĞİŞİKLİK YOK" DEDİ!.. İŞTE YANGEL'İN O ÖNEMLİ AÇIKLAMALARI!..

NASA Dünya'nın yörüngesinin değiştiğini açıkladı. Bunun üzerine 12 burcun tarihlerinin güncellendiği tartışması yeniden alevlendi. Dünya'nın yörüngesel salınımı nedeniyle yıldızların Dünya'ya göre olan pozisyonunun değiştiği belirtilmişti. Bu nedenle, şimdiki gökyüzünün antik zamanlardakinden çok farklı olduğu; Güneş'in 12 burcu oluşturan takımyıldızların üzerinde bulunduğu zamanının da bu yüzden değiştiği ifade edilmişti.

Nasa'nın sitesinde yer alan bu karmaşık ve çarpıcı bilgiyle ilgili Astrolojinin dehası Şenay Yangel özel açıklamalarda bulundu. İşte Şenay Yangel'in o açıklaması;

HİÇBİRİMİZİN BURCUNDA BİR DEĞİŞİKLİK YOK!

Burçların kayması ve 13ncü Burçla ilgili gelen mailler ve tereddütlerinizi ortadan kaldırabilmek için bu açıklamayı sizlerle paylaşıyorum. Kaldı ki bu yazım 19.11.2011 tarihlidir; Yine o dönemde aynı iddianın ortaya atılması üzerine yazmıştım. Bir kaç gün once Gazetelerde çıkan yazı Babillerin haritalarının farklı olduğu ile ilgili. O dönemlerde yılların ve sezonların ölçümü için iki farklı ölçüt kullanılırdı. Bunlardan biri solar diğeride aysal dı kameri yıl her biri 28 günden oluşan 13 aydan ve bir artık günden oluşuyordu. Solar Zodyakta ise her bir 36 derecelik on evden ibaretti. Zodyak takımadaları ilk önce 10 taneydi bu sonra değişip Akrep ve Başak burçlarının ikiye bölünmesiyle 11 ardından Akrep ve Terazi Bölünmesiyle 12 ye çıkmıştır. M.Ö 410 da Babiller gezegenlerin konumlarını kullanmışlardı bizim şu anda kullandığımız kadar geniş Bir ev sistemleri yoktu bu sistem Batlamyus zamanında geldi yaklaşık olarak M.S 170 te Yunanistanda eskiler bizim bugün kullandığımız Evler gibi her burcu konumlar olarak adlandırılan sıfırdan 30 derecesini kullandılar fakat bu yok sayılarak bu açıklamalar yapılıyor. Bundan yıllar öncede bu konu gündeme geldi ve insanların kafası karıştırıldı. Şimdi olduğu gibi.Bundan yıllar sonrada; Aynı senaryolar tekrarlanmaya devam edecek. 

HİÇBİRİMİZİN BURCUNDA BİR DEĞİŞİKLİK YOK 

Astrolojiden anlamayan ya da Amerika kıtasını yeniden keşvettim diyerek dikkat çekmek isteyen yeterli bilgi ve araştırma yapmamış Astrolog olmayan Astroloji karşıtı çıkışlar sadece insanların kafasını karıştırmaktan öteye gidemez. Modern Astronominin babası yada Çağdaş astronominin kurucusu olarak anılan KEPLER 1571 yılında Almanya'da doğmuştur. Kendisi Astronomi alanında 3 yasanın mucididir. Kepler Aynı zamanda Fizikçidir. aynı zamanda matematik profesörüdür ve aynı zamanda Astrolog'tur. Bu nedenle Astronomi kurum ve kuruluşlarına adı verildiği gibi Astroloji ile ilgili başta eğitim kurumları olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlara da adı verilmiştir. Kepler Üniversitesi Merkezi Avusturya'da bulunan ve ABD de başta olmak üzere çeşitli ülkelerde de faaliyette bulunan önemli bir bilim merkezdir.  Yine ABD de bulunan Kepler Koleji astroloji eğitimi veren bir kuruluştur. Özet olarak Modern Astronominin babası yada Çağdaş astronominin kurucusu olarak anılan KEPLER bir Astrologtur. Ancak bazen bazı astronomlar çıkıp, astronominin babası olan kişinin aksine astroloji aleyhtarı söylemlerde bulunmaktadırlar. Bu söylemler Kepler yasalarını inkar etmek ile eşdeğerdir. Demek ki bu bazı astronomlar çağdaş astronominin kurucusu olan Kepler'dan daha önemli astronomlar kendilerince! Bunun dışında Kepler ile Astroloji alanında meslektaş değiller. Doğal olarak biz astrologlar ile de meslektaş değiller. istisnai olarak çıkan bir kaç astronom dışında çok büyük ve genel olarak astronomlar astroloji alanında konuşmuyorlar. Avukatlar tıp alanında konuşmuyor, yada Doktorlar hukuk alanında konuşmuyorlar. İşte birkaç istisnai konuşan astronomlara halk itibar etmeyecektir.

Bakınız ABD dolarının üzerinde "We Trust in God" yazılıdır. Allah'a inanırız manasına gelen bu yazıdan esinlenerek Türk Parasının üzerine "Hakimiyet Allahındır" diye yazmaya kalkılsa ülkede neler olur bir düşünün.  İşte ABD de başkan çıkıp basına verdiği röportajda astroloğuna seçimdeki katkılarından dolayı teşekkür edebiliyor. Bu yadırganmıyor. Ülkemizde aynı durum olsa ne olur bir düşünün. İşte astroloji gerçeği budur. Malesef eğitimsiz sözde Astrolog yüzünden ülkemizde astroloji fal gibi algılanmaktadır. Bakınız ben buradan açıklıyorum. Eğitimli diplomalı uluslararası astroloji birliklerine üye olup kimlik alabilen Astrolog sayısı ülkemizde bir elin parmakları kadardır.  Bu da astrolojinin tanıtımını malesef çok yanlış yapmakta ve astroloji ile falın aynı kefeye konulmasına sebebiyet vermektedir.  Belki de 13. Burç safsatasını ortaya atan astronomlar astrolojinin ne olduğunun farkında değillerdir. Bundan dolayı da kendilerini suçlayamıyorum. Tarihimizde aynı zamanda İslam Halifesi olan Padişahların o dönemdeki adı ile İlmi Nücum adı ile Müneccimbaşı kadrosunu sarayda barındırması devlet ödeneğinden maaşa tabi tutması önemli devlet kararlarını alırken kendilerine başvurması herhalde Cihan Imparatoru olan ve aynı zamanda Halife olan padişahların cehaletinden kaynaklanmıyordu. Astrolojinin yazılı tarihi insanlığın yazılı tarihinden öncelere dayandığını göz önününde bulundurursak bunlar süreki olarak gündeme gelmeye devam edecektir.

Yıldızıl Zodyak (Sideral Zodiac), “Sabit Zodyak” adı da verilir ve burçları oluşturan takımyıldızların hep aynı noktada konumlanmalarına karşılıktır. Bilindiği gibi Zodyak’ın ilkbahar başlangıcı olan Koç Burcu Noktası (aries) ) gerçekte her yetmiş yılda 1 derece geriye doğru kaymaktadır. Ekinoks presesyonundan meydana gelen kayma miktarı Tropik Zodyak sisteminde hesaplanarak horoskop sistemine uyarlanmaktadır. Hint Astrolojisinde ise Zodyak başlangıç noktası daima aynıdır.

Astroloji dünyasında hangi Zodyak sisteminin kullanılmasının doğru olacağı hep tartışılmıştır. Astrolojinin temeli takımyıldızlar olduğuna göre sistemi de bunlara göre kurmak daha doğrudur. Neden Ptolemy ‘in kaydırma yöntemini (Tropik Zodyak) uygulamak doğru sayılmalıdır diyenler çoğunluktadır. Yine de bir sistemin diğerine üstün olduğunu söylemek olanaksızdır. Astrolojide tüm sistemler farklı hesaplamalara dayansada eğitimli Astrologlar 6000 yıllık bir sistemin hesaplamalarını doğru olarak yapar ve kullanırlar. Batı Vedic ve Çin Astroloji sistemlerinde binlerce yılın bilgi ve analiz birikimi vardır….

Özetle; fizikçilerin STP (Standart Temperature and Pressure) diye farazi kabul ettikleri bir sistem vardır. Türkçede buna NŞA (Normal Şartlar Altında) denir. Bu fizikçilerin kabul ettiği bir standarttır. Matematikçilerin çıkıpta neden bu farazi noktayı böyle kabul ettiniz demesi; bunu eleştirmeleri; ne kadar doğru ise; astronumların da astrologların kabul ettiği standartları ve sistemleri eleştirmesi o kadar doğru olur.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERastroloji  şenay yangel  BURÇ  NASA