Yandex Metrika
Uçankuş
FETÖ'NÜN MEDYA YAPILANMASINA 35 GÖZALTI KARARI! İŞTE GÖZALTI KARARI VERİLEN O İSİMLER!..

FETÖ'NÜN MEDYA YAPILANMASINA 35 GÖZALTI KARARI! İŞTE GÖZALTI KARARI VERİLEN O İSİMLER!..

30/08/2016 19:02

Cumhuriyet Savcısı Murat Çağlak tarafından yürütülen FET֒nün medya yapılanması soruşturmasında 35 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Medya ve sosyal medyada FETÖ lehine propaganda yaptıkları ileri sürülen ve aralarında gazetecilerin de bulunduğu 9 şüpheli gözaltına alındı. Haklarında gözaltı kararı verilen Ergun Babahan, Prof. Dr. Osman Özsoy ile Şemsettin Efe'nin de aralarında bulunduğu 18 şüphelinin yurtdışında olduğu tespit edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Murat Çağlak tarafından yürütülen FETÖ'nün medya yapılanması soruşturmasında 35 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğü ekipleri şüphelilerin İstanbul, Ankara ve Kocaeli'ndeki adreslerine operasyon düzenleyerek arama yaptı.

Gözaltı kararı verilen isimler;

Eski Yeni Şafak Genel Koordinatörü ve Zaman yazarı Nurullah Öztürk, Samanyoluhaber yazarı Rasih Yılmaz, eski Yeni Şafak yazarı Murat Aksoy, Abdullah Alparslan Akkuş, hurriyet.com.tr editörü Dinçer Gökçe, eski Bugün muhabiri İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, eski Radikal ve Meydan Gazetesi Ankara Temsilcisi Ömer Şahin ve Ayhan Şimşek, Abdulkerim Balcı, Ali Yurttagül, Asım Yıldırım, Atilla Taş, Ayşe Özkalay, Can Bahadır Yüce, Celil Sağır, Erhan Başyurt, Faruk Arslan, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Hasan Cücük, İbrahim Öztürk, İhsan Yılmaz, Kevser Gülen, Mahmut Akpınar, Mutlu Çölgeçen, Önder Deligöz, Ali Selçuk Gültaşlı, Savaş Genç, Turhan Genç ve Yonca Şahin gözaltına alındı.

Gazeteci Yavuz Baydar'ın evinde de arama yapıldığı öğrenildi. Baydar ve eşi evde olmadığı için kapıyı çilingirle açan polisin, arama ve tutanak tuttuktan sonra evden ayrıldığı bildirildi. Öte yandan gözaltına alınan gazeteciler arasında Eyüp Can Sağlık'ın da yer aldığı belirtiliyor.

35 ŞÜPHELİDEN 18'İ YURTDIŞINDA

Hakkında gözaltı kararı verilen ve aralarında Ergun Babahan, Prof. Dr. Osman Özsoy ile Şemsettin Efe'nin de bulunduğu 18 şüphelinin yurtdışında olduğu tespit edildi. 8 şüpheli ise aranıyor. Şüphelilerin medya ve sosyal medyada FETÖ lehine propaganda yaptıkları ileri sürülüyor.

Habertürk
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ESKİ EŞ SESSİZLİĞİNİ BOZDU

POP TOP 10
 • ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
  1- ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
 • HANDE YENER - BELA
  2-HANDE YENER - BELA
 • ZİYNET SALİ - KALBİM TATİLDE
  3-ZİYNET SALİ - KALBİM TATİLDE
 • SERDAR ORTAÇ - BİZ İSTEMEZSEK
  4- SERDAR ORTAÇ - BİZ İSTEMEZSEK
 • OĞUZHAN KOÇ - KENDİME SARDIM
  5-OĞUZHAN KOÇ - KENDİME SARDIM
 • YALIN - OYUNBAZ
  6- YALIN - OYUNBAZ
 • ZEYNEP BASTIK - BİR DAHA
  7- ZEYNEP BASTIK - BİR DAHA
 • EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
  8-EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
 • IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
  9-IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
 • BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
  10-BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
GUPSE ÖZAY İLE BARIŞ ARDUÇ EVLENDİ!
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter