UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KURBAN BAYRAMI YAKLAŞIRKEN KURBANLIK ALACAKLARA ZAM HABERİ GELDİ!..

KURBAN BAYRAMI YAKLAŞIRKEN KURBANLIK ALACAKLARA ZAM HABERİ GELDİ!..

KURBAN BAYRAMI YAKLAŞIRKEN KURBANLIK ALACAKLARA ZAM HABERİ GELDİ!..

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan vekili Osman Yardımcı, fiyatlar henüz belli olmamakla birlikte kurbanlıklara yüzde 10 civarında zam yapılmasının öngörüldüğünü belirtti.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan vekili Osman Yardımcı “Kurbanlık ayrı bir sektör, yem ve mazot gibi girdiler arttığı için yüzde 10 dolayında zam olur. Geçen sene canlı dana kilosu 16 TL, koyun 15 TL, keçi ise 14 TL idi. Bu yıl dana 17- 18, koyun 17, keçi de 16 lira olur. Tahminimiz böyle fakat Et Balık ve Süt Kurumu’nun açıklamasını bekleyeceğiz” dedi. Aynı zamanda Antalya Kasaplar Odası Başkanı olan Osman Yardımcı, yaklaşan Kurban bayramı öncesinde vatandaşları uyardı. Kurbanlık miktarı konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını ve her yıl olduğu gibi bu yıl da elinde çok kurbanlık bulunan bazı kesimlerin sanki sayı yetmeyecekmiş gibi piyasayı speküle etmeye çalıştığını söyledi.

BULAMAYAN BENİ ARASIN

İki kurban bayramına yetecek kadar hayvan stoğu bulunduğunu vurgulayan Yardımcı “Kurbanlıkların yetmeyeceği dedikodusuna inanmayın. Bunun amacı fiyat yükseltmek. Açıklanan fiyatlarda mal bulamayanlar beni cep telefonumdan arayabilir” dedi.

DHA

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERKURBANLIK  ZAM  AÇIKLAMA