UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ’TAN BAKANLAR KURULU TOPLANTISI SONRASINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!..

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ’TAN BAKANLAR KURULU TOPLANTISI SONRASINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!..

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ’TAN BAKANLAR KURULU TOPLANTISI SONRASINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!..

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Kapatılan kurum ve kuruluşların mal varlıklarının ne olacağına Maliye Bakanlığı karar verecek. 2010 KPSS'de soru çalıp devlet memuru olanlar tespit edilecek ve memuriyetten men edilecek. 15 Temmuz şehitleri ve gazilerin SGK borçları silinecek." dedi.

Bakanlar Kurulu'nda iki kanun hükmünde kararname gündeme gelmiştir. Bunlardan biri olan 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de öncelikli olarak bazı bakanlıklarımız ve kurumlarımızdan gelen, kamu personeli olma vasfını yitirmesi gereken yani FETÖ'cü olduğu tespit edilen kişilerle ilgili düzenlemedir. Dışişleri, Sahil Güvenlik, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere çeşitli kurumlardan gelen liste bugünkü KHK ile yayınlanarak yürürlüğe girecek ve bu listede ismi geçen FETÖ mensupları devlet memuriyeti vasfını kaybedeceklerdir. Bu KHK çerçevesinde görevden alınanların unvan ve meslek adlarını kullanmaları da mümkün olmayacaktır.

El konulan kurum ve kuruluşlarla ilgili karar verilecek. Tahsisini yapacaktır.

2010 KPSS'de soruları çaldıkları ve bu şekilde devlet memuriyetine girdikleri tespit edilenler, devlet memuriyetinden ihraç edileceklerdir. Ancak 2010'daki KPSS ile girmiş olup yapılan soruşturmalar sonucunda gerçekten hakkıyla devlet memuriyetine girdiği tespit edilenlere ise hiçbir şey olmayacak.

GATA ve askeri hastaneler, Sağlık Bakanlığı’na devredilecek.

671 sayılı kanun hükmünde kararname ile Telekomünasyon İletişim Başkanlığı kapatılmaktadır.

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan bugünükü toplantımıza davet edildi. Kendilerinden güvenlik konularıyla ilgili bilgi alındı.

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERnuman kurtulmuş