UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

"BOLLYWOOD'UN KRALI" SHAH RUKH KHAN ABD ZİYARETİ SIRASINDA GÖZALTINA ALINDI!.. “GÜZEL POKEMONLAR YAKALADIM”

"BOLLYWOOD'UN KRALI" SHAH RUKH KHAN ABD ZİYARETİ SIRASINDA GÖZALTINA ALINDI!.. “GÜZEL POKEMONLAR YAKALADIM”

"BOLLYWOOD'UN KRALI" SHAH RUKH KHAN ABD ZİYARETİ SIRASINDA GÖZALTINA ALINDI!.. “GÜZEL POKEMONLAR YAKALADIM”

My Name is Khan (Benim Adım Khan) filminin yıldızı Shah Rukh Khan, hiçbir sebep gösterilmeden havaalanında gözaltına alındı.

Hindistan sinemasının ünlü isimlerinden Shah Rukh Khan, ABD ziyareti sırasında Los Angeles Havaalanı'nda bir süre herhangi bir sebep gösterilmeden gözaltına alındığını söyledi.

Bollywood (Hindistan film prodüksiyon merkezi) yıldızı Khan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki 20 milyon takipçiye sahip olduğu hesabından yaptığı paylaşımda yaşadıklarını "büyük bir hayal kırıklığı" olarak nitelendirdi.

Havaalanı görevlilerinin neden gözaltına alındığı konusunda kendisine hiçbir bilgi vermediğini belirten Khan, tepkisini "Güvenlik için alınan önlemleri tamamen anlıyor ve saygı duyuyorum, fakat ABD'ye her gittiğimde Göçmenlik Bürosu tarafından gözaltına alınmak gerçekten berbat bir durum" ifadeleriyle dile getirdi.

"GÜZEL POKEMONLAR YAKALADIM"

Havaalanındaki gözaltı süresini "iyi" değerlendirdiğine işaret eden Khan, "İşin iyi yanı beklerken gerçekten güzel Pokemonlar yakaladım” dedi.

Bu arada ABD'nin Güney ve Orta Asya'dan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Nisha Biswal, Khan'a Twitter'dan verdiği yanıtta ünlü oyuncuya verilen rahatsızlıktan büyük üzüntü duyduğunu belirterek Amerikalı diplomatların da sık sık benzeri durumlarla karşılaştıklarını belirtti.

DAHA ÖNCE 2 KERE AYNI DURUMU YAŞAMIŞTI

Khan, 2009'da Newark Havaalanı'nda yaklaşık 2 saat, 2012'de de New York yakınlarındaki White Plains Havaalanı'nda yaklaşık 90 dakika alıkonulmuştu. Washington daha sonra Khan'dan özür dilemişti.

Hindistan sinemasının en sevilen oyuncularından biri olan ve "Bollywood'un Kralı" olarak nitelenen Khan, aralarında "My Name Is Khan", "Ra.One" ve "Don 2"nin de bulunduğu80'den fazla filmde rol almıştı.

Khan'ın, Amerika'da 11 Eylül saldırılarından sonra başta müslümanlar olmak üzere Ortadoğu ve Hindistan'tan gelenlere karşı yükselen nefreti konu aldığı filmi 2009 yılında ABD'de gözaltına alındıktan bir yıl sonra vizyona girmişti.

Hindistan ve dünya sinema sanatına katkılarından dolayı Hint hükümeti tarafından Padma Shri ve Fransız hükümeti tarafından da "Legion d'honneur" madaylasıyla onurlandırılan Khan, en iyi oyuncu dalında birçok kez ödüle layık görülmüştü.

UNESCO da yoksul çocukların eğitimine verdiği destek için 2011'de Khan'a "Pyramide con Marni" ödülü vermişti.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERShah Rukh Khan  hindistan  türkiye  abd  pokemon