Yandex Metrika
Uçankuş
BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ: “SAYIN KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUZ, DOĞRUSU BUYDU!..”

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ: “SAYIN KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUZ, DOĞRUSU BUYDU!..”

05/08/2016 17:41

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 Ağustos Pazar günü Yenikapı Meydanı’nda düzenlenecek olan mitinge katılma kararı almasına teşekkür ederek, “Sayın Kılıçdaroğlu’na çok teşekkür ediyoruz, doğrusu buydu. İnşallah hep beraber el ele Yenikapı meydanında milli birliğimizi ve beraberliğimizi haykıracağız. Böylece Türkiye’nin düşmanları korkacağı gibi Türkiye’nin dostları bu aziz milletle sevinecek” dedi.

Ordu’da bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bugün Ünye İlçesi’nde Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda, Ordu Valiliği ve Ünye Elele Derneği’nce ortaklaşa düzenlenen ‘Gençlerle El Ele Sağlıklı Günlere Projesi’ kapanış etkinliğine katıldı. Darbe teşebbüsü ardından siyasetin el ele, kol kola bir hedefe doğru yürüdüğünü, 7 Ağustos Pazar günü Yenikapı’da düzenlenecek mitinginde bu anlamda büyük önem taşıdığına dikkat çeken Numan Kurtulmuş, “Her şerden bir hayır doğar derler ya, bunların istedikleri bütün şerler ortadan kalktığı gibi inşallah bu şerden büyük hayırlar doğuyor. Örnek olarak; siyasetin birbiriyle kavgalı dili siyasette birlik, dayanışma, işbirliği diline, bir biriyle el ele tutuşma zeminine oturmuştur. Çünkü artık herkes gördü ki demokrasi ortadan kalktığı zaman A, B, C partisinin hiçbir önemi yoktur. Demokrasi ortadan kalktığı zaman bütün partilere ve bütün partilerin mensuplarına Türkiye’yi bir zindan haline getirirler. Geçmişte bunu yaşadığımız gibi bu darbe teşebbüsünde de bunu gördük. Onlar ‘iyice siyaset birbiriyle kavgalı hale gelsin’ diye bu işleri yaptılar. Allah’a çok şükür şimdi siyaset el ele, kol kola ortak bir hedefe doğru yürüyor. İnşallah 7 Ağustos’ta Pazar günü Yenikapı’daki mitinge Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) katılacak. Sayın Bahçeli katılacağını daha önce ifade etmişti. Sayın Kılıçdaroğlu’da katılacağını ifade etti” dedi.

“BU BAYRAĞIN ONURUNU KORUYACAĞIZ”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, mitinge katılacağı için ayrıca teşekkür eden Numan Kurtulmuş, “Sayın Kılıçdaroğlu’na da çok teşekkür ediyoruz. Doğrusu buydu, inşallah hep beraber el ele Yenikapı meydanında milli birliğimizi ve beraberliğimizi haykıracağız. Böylece Türkiye’nin düşmanları korkacağı gibi Türkiye’nin dostları bu aziz milletle sevinecek. İnşallah bundan sonra siyaset dili rekabet dili üzerinden işleyecek, birbirimizle siyasi partiler olarak rekabet edeceğiz ama, birbirimize milli meselelerde, milli duruş gerektiren hususlarda hep beraber yan yana durarak bu ülkenin insanının hakkını koruyacağız. Bu bayrağın onurunu koruyacağız” diye konuştu.

“YÜZ YILLAR BOYUNCA FETÖ'CÜLER KADAR HAİN BİR GRUP ÇIKMADI”
Türkiye’nin ve Anadolu topraklarının tarih boyunca birçok ihanet ve hainlikler gördüğünü, yüz yıllardır FET֒cüler kadar hain bir grubun çıkmadığını da vurgulayan Numan Kurtulmuş şöyle devam etti:

“7 Ağustos 2016’te 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsünü tamamen ters çeviren milletin ağır bir tokadı olacak ve darbeciler yedikleri bu tokadı hayatları boyunca unutamayacaklardır. Her darbeden sonra şunu söylediğimizi hatırlıyorum; ‘Artık Türkiye’de darbeler dönemi sona ermiştir.’ Bakarsınız 3-5 sene sonra yine bir darbe teşebbüsü ya da darbe ortaya çıkar. Neden? Darbe üreten bir sistemimiz varda onun için. Biz yıllardır bu FET֒cülere çağrı yapıyoruz. Arkadaş o kadar kendine güveniyorsan gel parti kur milletten rey al, iktidar ol milleti yönet başımızın üstüne. Sağa sola devlet kademelerine sızacaksınız, üstünüze asker üniformasını giyeceksiniz. Sözde komutan olacaksınız, size teslim edilen ‘vatanı koruyun’ diye verilen silahları halka doğrultacaksınız, uçaklardan bomba yağdıracaksınız, böyle bir şey kabul edilemez. Ama bu zemini oluşturan sistemi değiştiriyoruz. Bu anlamda darbe tehdidi Türkiye’de bir hayra vesile oluyor. İnşallah bir daha kimse aklının ucundan dahi bir darbe teşebbüsünde bulunmayı geçiremeyecek. Bu memleket çok hainlikler gördü. Üzerinde yaşadığımız bu aziz vatan tarih boyunca ne ihanetler gördü. Anadolu topraklarının her döneminde her zamanında bir takım hainler oldu. Ama inanın ki yüzyıllar boyunca bu FET֒cüler kadar hain bir grup çıkmadı.”

Numan Kurtulmuş daha sonra 'Gençlerle El Ele Sağlıklı Günlere' projesi kapsamında çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini verdi. Numan Kurtulmuş, akşam da Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen demokrasi nöbetine katılacak.

DHA
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 531 546 08 56
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
NEBAHAT ÇEHRE’DEN, BEREN SAAT’E BÜYÜK DESTEK!

POP TOP 10
 • BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
  1- BEN FERO – BİLADERİM İÇİN
 • BURAY-KABAHAT BENDE
  2- BURAY-KABAHAT BENDE
 • YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
  3-YALIN-DEVA BİZE SEVİŞLER
 • DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
  4- DEMET AKALIN-N’APIYORSAN YAP
 • ZARA-KURTULDUM
  5- ZARA-KURTULDUM
 • BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
  6- BİLAL SONSES&BENGÜ –İÇİMDEN GELMİYOR
 • SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
  7- SELAMİ ŞAHİN-BAŞTAN BAŞA SEN
 • MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
  8- MABEL MATİZ- MENDİLİMDE KIRMIZIN VAR
 • EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
  9- EBRU GÜNDEŞ-AŞIK
 • EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT
  10- EYLEM AKTAŞ- YÜREĞİMDEN TUT


İNENLER
 • KENAN İMİRZALIOĞLU
  1.KENAN İMİRZALIOĞLU
 • POP MÜZİĞİ
  2.POP MÜZİĞİ
 • CAN YAMAN
  3.CAN YAMAN
 • DEMET ŞENER
  4.DEMET ŞENER
 • BEREN SAAT
  5.BEREN SAAT
ÇIKANLAR
 • NORM ENDER
  1.NORM ENDER
 • RAP MÜZİK
  2.RAP MÜZİK
 • BARIŞ ARDUÇ
  3.BARIŞ ARDUÇ
 • MURAT CEMCİR
  4.MURAT CEMCİR
 • BURAK ÖZÇİVİT
  5.BURAK ÖZÇİVİT

TOP MEKANLAR

HALE SOYGAZİ'YE FLAŞ HABER! ADLİ TIP SONUCU AÇIKLADI!

ANKET
FAVORİ TATİL YERİNİZ NERESİ?

BODRUM
ÇEŞME
MARMARİS
AVŞA ADASI
ŞİLE
ANTALYA
GÖCEK
FETHİYE
KAŞ
AYVALIK
BOZCAADA
ALANYA


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2019 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter