Yandex Metrika
Uçankuş
İLK KEZ UÇANKUŞ TV'NİN ORTAYA ÇIKARDIĞI 'FUAT AVNİ' OPERASYONUNDA SON DAKİKA GELİŞMESİ!.. AKİF MUSTAFA KOÇYİĞİT (FUAT AVNİ) HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ!..

İLK KEZ UÇANKUŞ TV'NİN ORTAYA ÇIKARDIĞI 'FUAT AVNİ' OPERASYONUNDA SON DAKİKA GELİŞMESİ!.. AKİF MUSTAFA KOÇYİĞİT (FUAT AVNİ) HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ!..

26/07/2016 07:40

TSK içinde örgütlenen FETÖ üyesi cuntacıların darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında örgütün Twitter hesabı Fuat Avni'ye bilgi aktardığı iddiasıyla gözaltına alınan Başbakanlık Veri Uzmanı Mustafa Koçyiğit ifadesinde her şeyi itiraf etti. Koçyiğit, FETÖ İstihbarat Daire Başkanlığı'nda (İDB) görev yapan mühendisler aracılığıyla devletin gizli bilgi ve belgeleri temin ederek örgüt mensuplarına ilettiğini anlattı. FETÖ ile üniversite yıllarında tanıştığını aktaran Koçyiğit, 2004'te Başbakanlık Veri Uzmanlığı görevi sırasında daha önce ABD'de tanıştığı Yasin ve onun tanıştırdığı Selman isimli örgüt 'abi'lerinin kendisine "teknik ve bilgi işlemdeki mühendislerin işlerini takip etme" görevini verdiğini söyledi. Koçyiğit, "Sonradan anladığım kadarıyla benim İDB'deki teknik işlerde bu şekilde görevlendirilmemin nedeni hükümetin ve Gülen'cilerin arasının açılacağı, bu dönemde İDB'den veri almanın personel alt yapısını oluşturmaktı" dedi. Yazışmaları 3 gün içinde imha eden aralarında Tango'nun da olduğu 3 ayrı program aracılığıyla 'abi'lerle irtibat kurduklarını anlatan Koçyiğit'in ifadesinden satırbaşları şöyle:

 Kullandığımız programlar üzerinden dosya transferi de (gizli belge) yapıyorduk. MİT'in İDB'ye bildirdiği 20 bin kişilik paralel yapılanmaya ilişkin listeyi de temin ettik.

 Benim düşünceme göre "Fuatavni" kullanıcı adlı Twitter profili kullanan kişiler yurt dışında yaşayan 8-10 kişilik gruptan oluşmaktadır.

 15 Temmuz günü Selahatin abi ile mesajlaştık. 'Mühendisler cuma akşamı ve hafta sonu İDB'de kalacak bir yol bulsunlar' dedi. Ben de bunu mühendislere ilettim. Gece darbe olduğunu öğrendikten sonra mühendislerle kullandığımız ortak hesaba 'arkadaşlar bu noktada Bilgi İşlem Şubeyi korumak' yazdım.

 15 Temmuz gecesini evde geçirdim. Ertesi gün dışarı çıktığımda cep telefonumu çöpe attım. Yaptıklarımdan pişmanım, temin ettiğim verilerin devletin gizli bilgi ve belgeleri olduğunu biliyordum, Bu nedenle devletin güvenliğine ilişkin suçlamaları kabul ediyorum. Yaptığım işleri Selman ve Selahattin Abi'lerin talimatıyla yaptım."

dedi.

SABAH
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
OZAN GÜVEN - DENİZ BULUTSUZ OLAYINDA İLK TANIK İFADESİ

POP TOP 10
 • ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
  1- ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
 • OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
  2-OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
 • MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
  3-MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
 • MERVE ÖZBEY - KÜL
  4-MERVE ÖZBEY - KÜL
 • İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
  5-İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
 • PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
  6-PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
 • ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
  7-ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
 • PINAR SÜER - BENDE KALSIN
  8-PINAR SÜER - BENDE KALSIN
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter