UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SON DAKİKA!.. UÇANKUŞ TV ÖZEL HABER!.. FUAT AVNİ DÜN GECE SAAT 03.00’TE ANKARA’DA YAKALANDI!.. FUAT AVNİ KİM ÇIKTI?.. İŞTE TÜM DETAYLAR!

SON DAKİKA!.. UÇANKUŞ TV ÖZEL HABER!.. FUAT AVNİ DÜN GECE SAAT 03.00’TE ANKARA’DA YAKALANDI!.. FUAT AVNİ KİM ÇIKTI?.. İŞTE TÜM DETAYLAR!

SON DAKİKA!.. UÇANKUŞ TV ÖZEL HABER!.. FUAT AVNİ DÜN GECE SAAT 03.00’TE  ANKARA’DA YAKALANDI!.. FUAT AVNİ KİM ÇIKTI?.. İŞTE TÜM DETAYLAR!

Son dakika...

Son yılların Türkiye’de en çok konuşulan ismi Fuat Avni dün gece yarısı saat 03.00’te yakalandı.

UçanKuş TV’nin özel haberine göre Fuat Avni, dün gece yarısı saat 03.00 civarında yapılan sürpriz bir baskınla, Ankara’daki Başbakanlık ek binasında ele geçirildi.

Fuat Avni, Başbakanlık ek binasında çalışan ve Bilişim grubunun en önemli koltuğunda oturan, Veri Toplama Merkezinin İstihbarat Şefi Akif Mustafa Koçyiğit olduğu kesin olarak belirlendi ve hemen sorguya alındı.

UçanKuş TV haber merkezine gelen bilgiye göre, Bilişim’in en uç noktasında bulunan Akif Mustafa Koçyiğit’in, İstihbarat Daire Başkanlığı Bilgi İşlem Merkezi’nde yer alan 9 kişilik uzman bir mühendis kadrosuyla çalıştığı ve Fuat Avni’ye(Akif Mustafa Koçyiğit) yapılan operasyonla birlikte bu 9 bilgisayar mühendisinin de gece yarısı operasyonuyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Sabaha karşı yapılan sorgulama sonucunda kripto paralelci oldukları netleşti.

UçanKuş TV’nin haberinde, bu mühendislerin İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki tüm arşiv, veri deposu, digital akışı anlık olarak cemaatin Türkiye Bilgi İşlem sorumlusu Akif Mustafa Koçyiğit’e(Fuat Avni) ulaştırdıklarının kesin olarak tespit edildiği vurgulandı. Akif Mustafa Koçyiğit’in ayrıca Başbakanlık Sektörel izleme biriminde uzman olduğu da öğrenildi.

Yine sorgu sırasında TİB başkanlığında da durumun aynı olduğu ve verilerin üst makamların haberi olmadan Akif Mustafa Koçyiğit’e(Fuat Avni) geldiği, verilerin oradan yurt dışına aktarıldığı da tespit edildi.

Fuat Avni’nin(Akif Mustafa Koçyiğit), 9 bilgisayar mühendisiyle birlikte topladığı tüm verileri yurt dışı gönderdiği ve ardından ülke dışından sosyal medya(Twitter) yoluyla servis yapıldığı ortaya çıktı.

Fuat Avni’nin Başbakanlık ek binasında çalışan ve istihbaratın başında olan bir kişi (Veri toplama merkezi şefi) Akif Mustafa Koçyiğit olması bu sabah devlet içinde adeta şok etkisi yarattı.

Bu olayla birlikte İstihbarat daire başkanlarının da gözaltına alındığı öğrenildi.

SON DAKİKA!..
Fuat Avni rumuzlu Akif Mustafa Koçyiğit şu anda Ankara Oran İstihbarat Daire Başkanlığı nezaretinde sorgulanıyor. Başbakanlık Ek Binasından alınan ve Oran'daki nezarathanede 9 kişilik ekibiyle birlikte sorgulanan Fuat Avni'nin ifadesinde neler söyleyeceği merakla bekleniyor.  

ŞAŞIRTMACA TWEET’LER

Bu arada elde ettiği verileri yurtdışına gönderen Akif Mustafa Koçyiğit (Fuat Avni) adına tweet atılmaya devam ediliyor.

Ama bu tweet’lerin içi boş ve şaşırtmaca dolu olması dikkat çekiyor. İşte o tweet’ler:


Uçankuş Tv’nin ortaya çıkardığı, gündemde bomba etkisi yaratan bu haberi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, resmi Twitter hesabından www.ucankus.com sitesinin adresini vererek paylaştı.

 

DETAYLAR İÇİN: 

http://www.ucankus.com/tv

UÇANKUŞ TV WHATSAPP İHBAR HATTI: 0531 546 08 56

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERFUAT AVNİ  ANKARA  UÇANKUŞ