UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SERİ KATİL ZANLISI ATALAY FİLİZ'İN YENİ AVUKATI BELLİ OLDU!.. İŞTE YENİ AVUKATI!..

SERİ KATİL ZANLISI ATALAY FİLİZ'İN YENİ AVUKATI BELLİ OLDU!.. İŞTE YENİ AVUKATI!..

SERİ KATİL ZANLISI ATALAY FİLİZ'İN YENİ AVUKATI BELLİ OLDU!.. İŞTE YENİ AVUKATI!..

Seri katil zanlısının ailesinin teklifini kabul eden Uğur Poyraz, Atalay Filiz'in hakkında yürütülen soruşturma ve yargılama aşamasında avukatlığını yapacak.

Seri katil zanlısı Atalay Filiz'in, özel avukatlığını Uğur Poyraz üstlendi. Ailesi bir avukat tanıdıkları aracılığıyla Uğur Poyraz ile görüşerek, Atalay Filiz'in avukatlığını yapmasını istedi. Poyraz da avukatlık yapmayı kabul ederek, Atalay Filiz'i tutuklu bulunduğu Silivri Cezaavi'ne giderek kendisiyle görüştü. Habertürk'ün haberine göre, Atalay Filiz'in avukatlığını üstlenen Uğur Poyraz, Filiz'in avukatlığını süreciyle ilgili "Ailesi bir avukatın tavsiyesi özerine bana ulaştı. Kendileriyle görüştük. Özel avukatlığını yapmayı kabul ettim. Atalay Filiz'in bu süreçte ceza ehliyetin olup olmadığı belli değil. Cezai ehliyeti olmayan bir kişinin cezalandırılması büyük bir adaletsizlik olacaktır. Diğer taraftan cezai ehliyeti var ise yapılacak yargılama sonucu eylemine uyacak cezayı alması en doğal hukuki sonuçtur. Bu yargılama sürecinde kendisine hukuki destek vermek amacıyla avukatlığını üstlendim. Amacım maddi gerçeğin ortaya çıkmasına sağlamaktır" dedi.

"Atalay Filiz ile görüştünüz mü?" sorusuna avukat Poyraz, "Silivri Cezaevine giderek görüştüm. Kendisiyle görüştükten sonra hukuki bir desteğe ihtiyacı için avukatlığını üstlendim" dedi. İstanbul Baro Başkanlığı'nca yasa gereği atanan avukatı Vildan Yirmibeşoğlu'nun zorunluk avukatlık görevi sona ermişti. Atalay Filiz, gözaltına alındıktan sonra liseden arkadaşı olan O.E.'nin de avukatlığını yapma talebini reddetmişti. Filiz, "adının benimle anılmasını istemiyorum" demişti.


Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERatalay filiz  avukat  uğur poyraz