UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÇEŞME AŞIĞI MÜDAVİMLER, TURİZM KRİZİNİ İLÇEYE GETİRMEDİ!.. OTELCİLER 'REZERVASYON YAPTIRMADAN ÇEŞME'YE GELMEYİN' ÇAĞRISINDA BULUNDU!..

ÇEŞME AŞIĞI MÜDAVİMLER, TURİZM KRİZİNİ İLÇEYE GETİRMEDİ!.. OTELCİLER 'REZERVASYON YAPTIRMADAN ÇEŞME'YE GELMEYİN' ÇAĞRISINDA BULUNDU!..

ÇEŞME AŞIĞI MÜDAVİMLER, TURİZM KRİZİNİ İLÇEYE GETİRMEDİ!.. OTELCİLER 'REZERVASYON YAPTIRMADAN ÇEŞME'YE GELMEYİN' ÇAĞRISINDA BULUNDU!..

Nisan, mayıs ve haziran aylarında, Ramazan ayının da etkisiyle geçen yıla oranda yüzde 20 oranında düşen otellerdeki doluluk oranı, 9 günlük bayram tatili rezervasyonlarıyla yüzde 100’e çıkacak. Çeşme Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel, fiyatlarda indirim yapmama politikası güttüklerini söyleyip, "Çeşme olarak etkilenmeyeceğimize inanıyorum. Çünkü Çeşme fanatikleri var, Çeşme aşıkları var" dedi.

Başta Ruslar olmak üzere yabancı turistin rezervasyonlarının iptal etmeleri, tatil rotalarını başka ülkelere çevirmeleri Türkiye’de turizm krizinin yaşanmasına neden oldu. Belli bölgelerde doluluk oranları yüzde 50’lerin altına indi. Kötü bir sezon geçiren otelcilerin tek umudu, 9 günlük bayram tatilinde gelmesini bekledikleri yerli turistler oldu. Ancak İzmir’in tatil cenneti ilçesi Çeşme, krizi yaşamayan tatil beldesi oldu.

REZERVASYON YAPTIRMADAN ÇEŞME’YE GELMEYİN

Çeşme’de, nisan, mayıs ve haziran aylarında, ramazan ayının da etkisiyle doluluk oranı geçen yılın aksine yüzde 20 oranında azaldı. Ancak bu durum özellikle 9 günlük bayram tatilinde tersine döndü. Rezervasyonlarla bayramdaki doluluk oranının, geçen yılki gibi yüzde 100’e ulaşacağı açıklandı. Otelciler özellikle, tatil planlarını son güne bırakan vatandaşların, rezervasyon yaptırmadan Çeşme’ye gelmemeleri tavsiyesinde de bulundu.

"FİYAT DÜŞÜRMEDİK, BİZİM MÜDAVİMLERİMİZ VAR"

Çeşme Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel, Türkiye’de kriz yaşandığının saklanamayacak bir gerçek olduğunu söyledi. Krizi ve Çeşme turizmini değerlendiren Veysi Öncel, "Türkiye’de kriz olduğu doğru. Oteller boş, kan ağılıyor. Turizm sektörüyle birlikte faaliyet gösteren 35 sektörde büyük vurgun yedi. Çeşme, Türk turizminde, iç piyasa ağırlıklı çalıştığı için kriz için ölçü almamak lazım. Çeşme’de bu kriz hafif hissediliyor. Nisan, mayıs ve haziran aylarında küçük bir düşüş yaşandı. Ancak bizim fiyatlar dibe vurmadı. Çeşme’de fiyatlar dibe vursaydı, oteller zarar ederdi. Bu zarar da uzun yıllar telafi edilemezdi" dedi. Çeşme fanatiklerinin kurtarıcı olduğunu vurgulayan Veysi Öncel, "Bayramda geçen yılki doluluklara yüzde 100 oranlarına ulaşacağımıza inanıyorum. Çünkü Çeşme fanatikleri var, Çeşme aşıkları var. Krizden etkilenmeyen bu aşıkları, fanatikleri, Çeşme’den uzaklaştıramazsınız. İspanya, Yunanistan, İtalya bayram yapıyor. Bizler sayesinde doluluk yaşadılar. Geçen hafta yurt dışından geldim. Herkesin dilinde keşke bu kriz sürse de otellerdeki doluluk da devam etse diyorlar" 

Dha

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERÇEŞME  OTEL  BAYRAM  VEYSİ ÖNCEL