UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KİRALIK AŞK'IN GÜZEL OYUNCUSU ELÇİN SANGU HAKKINDA İCRA TAKİBİ BAŞLATILDI!..

KİRALIK AŞK'IN GÜZEL OYUNCUSU ELÇİN SANGU HAKKINDA İCRA TAKİBİ BAŞLATILDI!..

KİRALIK AŞK'IN GÜZEL OYUNCUSU ELÇİN SANGU HAKKINDA İCRA TAKİBİ BAŞLATILDI!..

Ünlü oyuncu Elçin Sangu, ‘Alabora’ dizisinin 13 bölümü için Endemol yapım şirketinden, 260 bin lira aldığı iddia edildi. Ancak dizi dördüncü bölümde yayından kaldırılınca, yapımcı 180 bin lirasının iadesini isteyip Sangu için icra takibi başlattı.

'Kiralık Aşk' isimli dizide canlandırdığı 'Defne' karakteriyle adından söz ettiren Elçin Sangu, daha önce yayından kaldırılan 'Alabora' dizisi nedeniyle mahkemelik oldu. Sangu, bölüm başı 20 bin liradan 13 bölüm için 260 bin lira ücreti peşin almıştı, ancak dizi dördüncü bölümden sonra yayından kaldırıldı. Yapımcı Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi, sözleşmede 'avans' olarak yazdığı gerekçesiyle ücretin dokuz bölüm karşılığı olan 180 bin liranın iadesini istedi. Dizinin yayından kaldırılmasının kendisinden kaynaklanmadığını ve kendisine peşin olarak ödenen ücretin avans olmadığını belirten Sangu ise borçlu olmadığını iddia ederek tespit için İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde dava açtı.

İCRAYA İTİRAZ ETTİ

Hukuk davası devam ederken, yapımcı şirket, peşinatın iadesini ödemeyen ünlü oyuncu hakkında icra takibi başlattı. Sangu ise, yapım şirketiyle aralarında hukuki bir süreç olduğunu ve henüz alacaklısı olup olmadığı bir tutardan dolayı icra takibi yapılamayacağını iddia ederek borca itiraz etti.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERELÇİN SANGU  İCRA  KİRALIK AŞK  ALABORA