Yandex Metrika
Uçankuş
ESTETİK BİR PROBLEM OLAN GÖZALTI MORLUKLARIN DA IŞIK DOLGUSU TEDAVİSİYLE AMELİYATSIZ ÇÖZÜM!..

ESTETİK BİR PROBLEM OLAN GÖZALTI MORLUKLARIN DA IŞIK DOLGUSU TEDAVİSİYLE AMELİYATSIZ ÇÖZÜM!..

14/06/2016 14:52

Gözaltı morlukları kaderiniz değil, ışık dolgusu ile tedavisi mümkün. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk ışık dolgusu ile gözaltı morluğu tedavisini anlatıyor.

"Gözaltı morlukları ve torbaları her iki kişiden birinde görülen sık oldukça sık rastlanan estetik problemdir. Gözaltı morluklarının birçok nedeni olabilir. Bunlar arasında kalıtımsal özellikler, alerjik reaksiyonlar, kronik sinüzit gibi burun akıntıları, hormonlar, yaşlanma, sigara ve alkol kullanımı gibi zararlı alışkanlıklar nedeni ile oluşabilir. Tüm bu nedenler göz çevresindeki cildin incelmesine, yağ ve kollajen dediğimiz maddenin azalarak cildin altındaki damarların daha görünür olmasına, gözaltlarında torbalanma ve çukurlaşmaya yol açar."

Gözaltı morluklarında ışık dolgusu tedavisi

"Işık dolgusu ile gözaltı torbaları, çukurlar ve koyuluklar başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Işık dolgusunun diğer dolgu çeşitleri ile arasında farklar vardır. Göz çevresinin oldukça hassas olması nedeni ile yüzün ve vücudun diğer bölgelerinde kullanılan dolgu malzemelerinden daha farklı bir içeriğe sahiptir. Hyaluronik asit dolgusu, çeşitli vitamin, antioksidan ve mineral karışımından oluşan özel bir dolgu malzemesi kullanılır. Bu dolgu malzemesinin özelliği ise kolay yayılarak daha doğal bir görünüm kazanmasını sağlamasıdır."

Işık dolgusu nasıl uygulanır?

"Göz çevresi hassas bir bölge olduğu için özel enjeksiyon aletleri ile uygulanır. Birkaç dakikalık ameliyatsız bir operasyon olan ışık dolgusu işlemi etkisini hemen gösterir. Tam olarak sonuçlarının ortaya çıkması ise birkaç günü bulur. Minimal dozlarda uygulanan özel dolgu malzemesi ve kullanılan özel enjeksiyonlar sayesinde yüzde herhangi bir belirti oluşmaz. Kişi uygulamanın hemen ardından gündelik hayatına rahatlıkla devam edebilir."

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk "Kolay ve ağrısız bir işlem olan ışık dolgusu için genellikle tek seans yeterli olmaktadır. Dolgu enjeksiyonunun etkisi ortalama 1,5 yıl sürer. Bu sürenin sonucunda işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Göz çevresinin hassasiyeti nedeni ile ışık dolgusu uzmanı ve sağlık merkezi seçiminizde çok dikkatli olmalısınız. Bu uygulamanın en önemli riski alanında uzman olmayan kişilerin seçilmesidir."
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
CHLOE GİTTİ ELDİVENİ KALDI

POP TOP 10
 • ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
  1- ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
 • HANDE YENER - BELA
  2-HANDE YENER - BELA
 • ZİYNET SALİ - KALBİM TATİLDE
  3-ZİYNET SALİ - KALBİM TATİLDE
 • SERDAR ORTAÇ - BİZ İSTEMEZSEK
  4- SERDAR ORTAÇ - BİZ İSTEMEZSEK
 • OĞUZHAN KOÇ - KENDİME SARDIM
  5-OĞUZHAN KOÇ - KENDİME SARDIM
 • YALIN - OYUNBAZ
  6- YALIN - OYUNBAZ
 • ZEYNEP BASTIK - BİR DAHA
  7- ZEYNEP BASTIK - BİR DAHA
 • EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
  8-EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
 • IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
  9-IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
 • BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
  10-BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
GUPSE ÖZAY İLE BARIŞ ARDUÇ EVLENDİ!
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter