UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SAĞLIK DURUMU HAKKINDA SON GELİŞMELER! HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDEN OYA AYDOĞAN İLE İLGİLİ KORKUTAN AÇIKLAMA GELDİ!..

SAĞLIK DURUMU HAKKINDA SON GELİŞMELER! HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDEN OYA AYDOĞAN İLE İLGİLİ KORKUTAN AÇIKLAMA GELDİ!..

SAĞLIK DURUMU HAKKINDA SON GELİŞMELER! HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDEN OYA AYDOĞAN İLE İLGİLİ KORKUTAN AÇIKLAMA GELDİ!..

Yeşilçam'ın usta oyuncularından Oya Aydoğan, geçen cumartesi akşamı boğazına kaçan patates parçasını çıkarmak için öksürünce aort damarı yırtılmış ve usta oyuncu apar topar kaldırılmıştı. Ulus’taki bir hastanede 12 saat süren açık kalp ameliyatının ardından yoğun bakıma alınmıştı. Hastanenin Başhekimi Op. Dr. Adil Tanık’ın tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam edilen Oya Aydoğan’ın sağlık durumuyla ilgili verdiği son bilgi sevenlerini üzdü.

Adil Tanık, ‘’Hastamız bu ameliyata girdikten sonra, ameliyatın da gerekliliği olarak öncesinde ve sonrasında çok miktarda kan kullanımı gerekti. Bu kullanım sağlandıktan sonra, ameliyat sonrası dönemde bizim için beklenen bir sonuç olarak kanama problemleri, kanama kolaylığı diyebileceğimiz bir olay gerçekleşti. Onunla bir mücadelemiz söz konusu oldu. Bir süre sonra bu problemi atlattık. Biz bu aşamada ciddi bir ödem olduğu, hastamızın hala sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu sizlere ifade etmek istiyoruz" dedi. Oya Aydoğan’ın açık kalp ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Ahmet Özkara ise usta oyuncunun beyninin de olaydan etkilendiği ve ciddi bir ödem sorunu oluştuğunu açıkladı. Ahmet Özkara, ‘’ Oya Aydoğan hanımefendi, cumartesi günü hastanemize geldiğinde acil servis bölümündeki hekim arkadaşlar yaptıkları muayene sonucunda kalpten kaynaklı bir problem olduğu fikri doğuyor.

Beyin tomografisi çekilirken, göğüs altı görüntülenen hastamızın kalpten çıkan aort damarının (vücuda bütün kanı dağıtan damardır) iç tabakasında bir yırtık olduğu saptanıyor. Bu çok ciddi bir tablodur. Hastaların yüzde 30-35'i olay anında hayatını kaybeder. Normal şartlarda bu yırtık oluşmadan bu operasyonu yapabilirseniz, yani aort genişlemesini saptayabilir ve bu ameliyatı yaparsanız risk çok düşüktür. Hasta bu tabloyla geldiği zaman ise sonuçları çok vahim olabilir.” Dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!..

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLEROYA AYDOĞAN