Yandex Metrika
Uçankuş
PERISCOPE YAPILAN YAYINLARIN SAKLANMASIYLA İLGİLİ POLİTİKASINI DEĞİŞTİRİYOR! VİDEOLAR BUNDAN SONRA NE KADAR SÜRE SAKLANABİLECEK?..

PERISCOPE YAPILAN YAYINLARIN SAKLANMASIYLA İLGİLİ POLİTİKASINI DEĞİŞTİRİYOR! VİDEOLAR BUNDAN SONRA NE KADAR SÜRE SAKLANABİLECEK?..

06/05/2016 09:32

Twitter'ın canlı video yayın servisi Periscope, yapılan yayınların saklanmasıyla ilgili politikasını değiştiriyor, videoları bir günden daha fazla saklama imkanı sağlıyor.

Periscope üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınlar şimdiye kadar sadece yayından sonraki 24 saatlik süre boyunca yeniden izlenebiliyor, bu süre geçtikten sonra tamamen siliniyordu.  Twitter'ın sahibi olduğu canlı yayın tabanlı sosyal ağ servisi şimdi kullanıcılara canlı yayınlarını ömür boyu saklama imkanı sunuyor.

YAYINI OTOMATİK OLARAK KAYDETMEK İÇİN

Periscope kullanıcıları, canlı yayın başlığının sonuna ekleyecekleri #save etiketi sayesinde canlı yayının otomatik olarak kaydedilmesini sağlayacak. Bu etiketi başlığında taşımayan canlı yayınlar ise 24 saatlik sürenin sonunda otomatik olarak silinmeye devam edilecek ve yeniden izlenmeleri mümkün olmayacak.

Şirketin CEO'su Kayvon Beykpour'un belirttiğine göre, daha düzgün kontroller çok yakında kullanıma sunulacak. #save etiketiyle ömür boyu kayıt özelliğini Periscope üzerinden gerçekleştirdiği bir canlı yayınla duyuran yönetici, 24 saatlik silme süresini kullanıcılar tarafından özelleştirilebilir hâle getirmek amacıyla mühendislerin çalıştığına da dikkat çekti. Yapılacak çalışmalar sonucunda kullanıcılar bir canlı yayın videosunun tekrarının ne kadar süre boyunca Periscope'ta saklı tutulacağını belirleme imkanına sahip olacak.

VİDEOLARIN NE ZAMANA KADAR SAKLANACAĞI BELİRLENECEK

Canlı yayınlar için daha uzun süre boyunca tekrar izleme imkanı sunulacak olması özellikle pazarlama amaçlı olarak canlı video yayınını sıklıkla kullanan şirketler için epey kullanışlı olacak gibi görünüyor. Bu arada yakında gelecek değişikliklerle birlikte canlı yayın videolarının tekrar izlenebileceği sürenin uzunluğu bir kampanyanın uzunluğuna göre ayarlanabilecek. Örneğin beş günlük bir satış kampanyası düzenleyen şirket, ürünün lansmanı sırasında gerçekleştirdiği canlı yayının tekrarının beş gün boyunca Periscope'ta kalmasını sağlayabilecek. Periscope, #save etiketini isteğe bağlı olarak sunarak canlı yayın servisinin doğasında bulunan anlık olma özelliğini kaybetmemesini de amaçlıyor.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ÇAĞATAY VE DUYGU AYRILDI MI?

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter