UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HELİN AVŞAR’IN POLİS ÇEVİRMESİNDE ŞOFÖR DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIĞI GEREKÇESİYLE HAPSİ İSTENDİ!..

HELİN AVŞAR’IN POLİS ÇEVİRMESİNDE ŞOFÖR DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIĞI GEREKÇESİYLE HAPSİ İSTENDİ!..

HELİN AVŞAR’IN POLİS ÇEVİRMESİNDE ŞOFÖR DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIĞI GEREKÇESİYLE HAPSİ İSTENDİ!..

Helin Avşar’ın, alkollü direksiyon başına geçtiği, çevirme yapan polislere 20 metre kala Sercan Yaşar ile yer değiştirdiği iddiasıyla hapsi istendi. Ancak güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen bilirkişi, yer değiştirme anlarının kayıtta bulunmadığını rapor etti

Helin Avşar'ın, 17 yaşındaki yeğeni Zehra Çilingiroğlu'nun sevgilisi olduğu öne sürülen Sercan Yaşar'ın sürücü koltuğunda oturduğu otomobili, geçen yıl Kuruçeşme'de durduruldu. Fakat görevli memur, çevirme noktasına 20 metre kala araçta şoför değişikliği yapıldığını belirtip Helin Avşar'a alkolmetre üfletti. Avşar, 2.04 promil alkollü çıktı. Bunun üzerine araç, karakola çekilip hem Helin Avşar, hem de Sercan Yaşar hakkında işlem yapıldı. Savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Avşar'ın aracını çeviren polis memuru, polis uygulamasından 20 metre önce Sercan Yaşar'ın direksiyona geçtiğini gördüğünü rapor etti. Kanıt olarak da omuz kısmında takılı olan güvenlik kamerası görüntülerini sundu. Savcılık da bunun üzerine aracı Avşar'ın kullandığı, Yaşar'ın ise gerçek dışı ifade verdiğini öne sürerek Helin Avşar hakkında altı yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Yolcu koltuğunda oturduğu iddia edilen Yaşar hakkında ise 'suç üstlenme' suçu kapsamında iki yıla kadar hapis cezası istendi.

KAFALAR KARIŞTI

Helin Avşar, polisleri görünce direksiyona Sercan Yaşar'ın geçtiği iddiasına itiraz etti. Bunun üzerine hakim, polis memurunun sunduğu olay yerine ait güvenlik kamerası görüntülerinin bulunduğu CD'yi bilirkişiye gönderdi. Yapılan bilirkişi incelemesinde, Avşar ile Yaşar'ın direksiyon değişikliği yaptıkları görüntülere ulaşılamadı. Görüntülerin aracın durdurulmasından sonra başladığı belirlendi. Fakat görüntülerde, Avşar ile çevirmeyi yapan trafik polisinin şoför değişikliği yapıldığına dair tartıştıkları tespit edildi.

GÜNAYDIN

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERHELİN AVŞAR  POLİSİ ÇEVİRME