Yandex Metrika
Uçankuş
AMERİKA'YI MESKEN TUTAN 'MAHSUN KIRMIZIGÜL'ÜN DÜNYAYA GELECEK BEBEĞİNİN CİNSİYETİ VE TABİİYETİ BELLİ OLDU!..

AMERİKA'YI MESKEN TUTAN 'MAHSUN KIRMIZIGÜL'ÜN DÜNYAYA GELECEK BEBEĞİNİN CİNSİYETİ VE TABİİYETİ BELLİ OLDU!..

26/04/2016 08:02

Hatırlayacaksınız!.. Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil, Mahsun Kırmızgül’le ilgili 9 Şubat’ta aşağıda hatırlamanız için bir kez daha yayınladığımız yazıyı köşesine taşımıştı. Önce onu okuyun sonra da yeni haberi!..

YILMAZ ÖZDİL'DEN AMERİKA'DA EVLENMEYE HAZIRLANAN MAHSUN KIRMIZIGÜL'LE İLGİLİ 'ACI' VE 'DÜŞÜNDÜREN' BİR YAZI!..

Hatırlarsınız…

Yüreği güneydoğu sevgisiyle dolu hümanist sanatçımız Mahsun Kırmızıgül, doğup büyüdüğü topraklarda yaşananlara isyan etmişti.
*
Peşpeşe tweetler atmış, manevi duygulara tercüman olmuştu. “Yaralı çocukları, yaşlı insanları ölüme terketmek hangi dinde yazar? Günah değil mi? Nasıl bu kadar zalim oldunuz, nasıl bu kadar merhametsiz oldunuz ey başbakan?” diye sormuştu.
*
Bölgenin kadersizliğine, bölge insanının yaşadığı ızdıraplara dikkat çekerek, çağrıda bulunmuştu. “Tarihinde onlarca katliam olan bu sancılı coğrafyada yine kan var, yine gözyaşı var, vicdan sahibi insanların, Allah korkusunu içinde taşıyanların kayıtsız kalmaması gerekiyor” demişti.
*
Kendi çocukluğundan, mahalle hatıralarından örnekler vermiş, içimizi cızlatmıştı. “Lütfen düşünün, empati yapın” diyerek, “doğduğunuz ev, büyüdüğünüz sokaklar, gittiğiniz okul, namaz kıldığınız cami paramparça olsaydı ne hissederdiniz?” diye sormuştu.
*
Hepimizi hüzünlendiren şu kişisel bilgilerini paylaşmıştı: “Benim tüm anılarım, doğup büyüdüğüm Diyarbakır Sur’daki çatışmalarda yerlebir oldu, eski komşularım, ailem ve arkadaşlarımla birlikte bu savaşın içinde yeralan yüzbinlerce masum insanın hayatı karardı.”
*
Buram buram güneydoğu kokan bu tweetleri okurken, bölgenin trajedisini yüreğimizde hissetmiştik. Mahsun’un doğup büyüdüğü evi hayalimizde canlandırmış, Sur sokaklarında onunla birlikte kısa pantolonla koşturmuş, okulunda sıra arkadaşı olmuş, komşularıyla birlikte namaz kılmıştık.
*
Toprak işte böyle sevilirdi.
Masum insanların dramı işte böyle yansıtılırdı.
Devlete işte böyle hesap sorulurdu.
Batı’da yaşayan vicdansızların yakasına işte böyle yapışılırdı.
Sanatçı duruşu işte böyle olurdu.
Sanatçı dediğin, doğup büyüdüğü yerlere işte böyle sahip çıkardı.
*
Ve dün… Mahsun Kırmızıgül’ün düğün haberi yayınlandı.
*
Toprağı için, komşuları için gözyaşı döken, evi, okulu, camisi için hepimizi kederlendiren, güneydoğu gerçeklerini Türkiye’nin suratına adeta tokat gibi çarpan Mahsun, nerede evleniyormuş kardeşim?
Diyarbakır’ın Los Angeles ilçesinde!

…………………….

İŞTE YENİ HABER!.. MAHSUN KIRMIZGÜL - ECE BİNAY ÇİFTİNİN KIZI OLACAK!

Mahsun Kırmızıgül-Ece Binay çiftinin önümüzdeki ay dünyaya gelecek bebeklerinin cinsiyeti belli oldu. Geçen şubatta Los Angeles’ta evlenen sanatçı Mahsun Kırmızıgül ile avukat Ece Binay, ilk bebeklerini mayıs ayı ortasında kucaklarına alacak.
Doğum Amerika’da gerçekleşsin diye nikah sonrası Türkiye’ye dönmeyen çiftin bebeğinin cinsiyeti de belli oldu. İlk evliliğinden Mahmut adında bir oğlu olan Kırmızıgül, bu kez kız çocuk heyecanı yaşıyor.
Doğum sonrası bir süre daha Amerika’da kalacak olan çift, yaz aylarında İstanbul’a dönecek. Binay temmuzda gelmeyi planlarken, Kırmızıgül ondan iki hafta önce geri dönüş yapacak.
Ünlü sanatçının, Kemerburgaz’daki evlerine bir bebek odası yaptırmak istediği için biletini eşinden iki hafta önceye ayarladığı öğrenildi.
Bilindiği gibi Amerika'da doğan bebekler doğrudan ABD pasaportuna sahip oluyor. Kısaca Mahsun'un kızı Amerikalı olarak doğacak!
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
MİRAY SON NOKTAYI KOYDU!

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter