UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

YAKIŞIKLI OYUNCUYA BÜYÜK ŞOK! BEYOĞLU'NDAKİ ÇÖKEN BİNA, KENAN İMİRZALIOĞLU'NUN ÇIKTI!..

YAKIŞIKLI OYUNCUYA BÜYÜK ŞOK! BEYOĞLU'NDAKİ ÇÖKEN BİNA, KENAN İMİRZALIOĞLU'NUN ÇIKTI!..

YAKIŞIKLI OYUNCUYA BÜYÜK ŞOK! BEYOĞLU'NDAKİ ÇÖKEN BİNA, KENAN İMİRZALIOĞLU'NUN ÇIKTI!..

Beyoğlu'ndaki çöken bina, Kenan İmirzalioğlu'nun çıktı.

Beyoğlu'nda dün sabah saatlerinde çöken 5 katlı tarihi bina, Kenan İmirzalıoğlu'nun çıktı. O sırada sokaktan geçen kamyonet sürücüsü enkaz altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu.

Beyoğlu Şehit Muhtar Mahallesi Taksim Yağhanesi Sokak'ta bulunan 5 katlı tarihi metruk bina dün saat 11.00 sıralarında çöktü. Oyuncu İmirzalıoğlu'nun satın aldığı ve amcaoğlu Burak İmirzalıoğlu tarafından tadilat yapıldığı iddia edilen binadan çökme öncesinde çatırtı sesleri geldi. Çevredeki esnaf, sokaktan geçenleri uyararak uzaklaştırdı. O sırada sokaktan geçen kamyonet sürücüsü ise çöken binanın enkazı altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu. Bina 5 saniye içinde yerle bir oldu.

POLİS GÜVENLİK ÇEMBERİ OLUŞTURDU

Demir parçaları, kamyonetin üzerine düştü. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, sokağı tamamen kapatarak güvenlik çemberi oluşturdu. İtfaiye ekipleri de enkaz çalışması yaptı. Arama kurtarma ekipleri, köpeklerle arama yaptı. Binanın enkazı altında kalan olmadığı belirlendi. Yıkılan bina boştu.

OTEL YAPACAK

Mahalle sakinleri çöken binanın etrafının aylar öncesinden demir levhalarla kapatıldığını birkaç gün önce de binanın temelinde kazı ve yıkım yapıldığını belirtti. İddialara göre; Kenan İmirzalıoğlu birkaç ay önce bu binanın yanındaki birkaç binayı daha satın aldı. Apart otel yapmak için çalışma başlattı. Belediye tarafından rölöve ve restitüsyon projeleri onaylandı. Geçen yıl da restorasyon projeleri hazırlandı.

Kenan İmirzalıoğlu'nun binasıyla birlikte son 1 yılda Beyoğlu'nda 3 metruk bina çöktü.

HÜRRİYET 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERkenan imirzalıoğlu