UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TWİTTER’DAN BİR MÜJDE DAHA! DİREKT MESAJ İLE PAYLAŞMA BUTONUNU DUYURDU!..

TWİTTER’DAN BİR MÜJDE DAHA! DİREKT MESAJ İLE PAYLAŞMA BUTONUNU DUYURDU!..

TWİTTER’DAN BİR MÜJDE DAHA! DİREKT MESAJ İLE PAYLAŞMA BUTONUNU DUYURDU!..

Dünyanın en büyük ikinci sosyal ağı olan Twitter, her geçen artan kullanıcı sayısıyla dikkat çekerken, yeni bir özelliği duyurmayı ihmal etmedi. Twitter’ın resmi blog sayfasında yapılan duyuru Direkt Mesajları ilgilendiriyor. 

İŞTE YENİ ÖZELLİK

Bundan böyle Twitter’ın ana akış ekranındaki her bir tweet gönderinin altında bir buton yer alacak. Bu buton sayesinde ilgili gönderiyi, Direkt Mesaj yardımı ile bir başka kullanıcıya göndermek mümkün olacak. Daha kolay paylaşım yapmak adına bu son derece faydalı bir özellik gibi duruyor.

Bir Twitter gönderisini Direkt Mesaj ile paylaşmak, yeni eklenen bir özellik değil, ancak bir buton şeklinde bu kadar kolay ulaşılabilir bir yere eklenmesi önemli bir yenilik. Twitter neden böyle bir şey yaptığını da ilgili duyuruda açıklıyor.

Twitter’ın iddiasına göre Direkt Mesaj ile paylaşma özelliği sayesinde Direkt Mesaj kullanımını %200 oranında artış göstermiş. 2015 yılında ise genel itibariyle Direkt Mesaj kullanımında %60 oranında bir artış yaşanmış. Bu pratik buton sayesinde artışın daha fazla olması bekleniyor.

Söz konusu güncelleme iOS ve Android uygulamalarında an itibariyle kullanılabiliyor. Yapmanız gereken tek şey App Store veya Google Play Store üzerinden Twitter uygulamasını güncellemek

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERtwitter  yeni özellik