UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

POŞETTEN LIONEL MESSI'NİN FORMASINI YAPIP GİYEN O ÇOCUK BULUNDU!..

POŞETTEN LIONEL MESSI'NİN FORMASINI YAPIP GİYEN O ÇOCUK BULUNDU!..

POŞETTEN LIONEL MESSI'NİN FORMASINI YAPIP GİYEN O ÇOCUK BULUNDU!..

Irak'ın bir köyünde yaşayan Human Ali (10), Lionel Messi’nin giydiği 10 numaralı formayı lastik poşetten yapıp Barcelonalı füm futbolculara hayran olduğunu söylemişti. Ve o çocuğa ulaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde Messi’nin formasını poşetten giyen bir çocuğun fotoğrafı, sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılmıştı.

3-4 yaşlarındaki minik futbolseverin yürekleri sızlatan bu fotoğrafı en çok paylaşılan görüntülerden oldu. Messi, kendine ait Twitter hesabında küçük hayranını bulmak için kampanya başlatmıştı.

Yaklaşık 2 yıl önce köyünde Messi forması bulunmadığı için ablasına poşetten bir forma yaptırdığını söyleyen 10 yaşındaki Human Ali'ye ulaşıldı. Messi’nin küçük hayranı her gece yatağa forma ile girdiğini ifade etti.

Köydeki arkadaşları da Human Ali’nin Messi hayranlığını doğruladı.

Oyuncular arasında en çok neden Messi'yi sevdiği sorusuna Human Ali, "Messi 5 defa dünyanın en iyi futbolcusu oldu. 3 defa altın küre sahibi oldu. Onun için onu çok seviyorum. O çok iyi bir oyuncudur. Onun tüm arkadaşları da çok iyi oynuyorlar.” ifadesini kullandı.

Barcelona'da oynayan tüm oyucuları Messi yüzünden sevdiğini söyleyen küçük futbolsever, adlarını ezbere bildiğini söyledi.

Human Ali’nin ablası Helin ise, "Kardeşim Messi’yi çok seviyor. Onu mutlu etmek için formasını poşetten çizdim ve giyince çok mutlu oldu. Kimin tarafından fotoğrafı çekildiğini bilmiyorum. Ancak bu kadar ses getirdiğini duyunca şaşırdık. Umarım kardeşim Messi kadar iyi bir futbolcu olur gelecekte.” diye konuştu.

Human Ali’nin babası Ali Cebar Kesare köyünde mütevazi bir evde 5 çocuğu ile beraber yaşıyor.

 

 

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERLIONEL MESSI  POŞET  FORMA