UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

İBRAHİM TATLISES'İN TEDAVİSİ HAKKINDA DOKTORUNDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI!.. İMPARATOR NEDEN ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTI?..

İBRAHİM TATLISES'İN TEDAVİSİ HAKKINDA DOKTORUNDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI!.. İMPARATOR NEDEN ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTI?..

 İBRAHİM TATLISES'İN TEDAVİSİ HAKKINDA DOKTORUNDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI!.. İMPARATOR NEDEN ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTI?..

Geçirdiği rahatsızlık sonrası İzmir'de hastaneye kaldırılan İbrahim Tatlıses'in tedavisinin ardından doktorları bir açıklama yaptı. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Samet Uyar, "Alerjiye yönelik bir iki ilaç uyguladıktan sonra kendisi daha iyi hissetti. Tedaviye de iyi cevap verdi toparladı" dedi.

Türk müziğinin önemli sanatçılarından "İmparator" lakaplı İbrahim Tatlıses, dün gece saat 04.00 sıralarında aldığı bir ağrı kesici nedeniyle rahatsızlanarak İzmir Özel Su Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste hemen nöbetçi doktorlar tarafından ilk müdahalesi yapılan ünlü sanatçı, kontrol amaçlı hastanede bekletildi. Ünlü sanatçının hastaneye kaldırıldığını duyan hayranları da hastaneye akın etti. Korkutan bu gelişmelerin ardından sanatçı, 8 saatlik bir tedavinin ardından yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde hastaneden taburcu edildi. Hastanede Tatlıses'in taburcu edildiğini duyan hayranları da rahat bir nefes aldı.

DOKTORUNDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Öte yandan, ünlü sanatçının tedavisini üstlenen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Samet Uyar, İbrahim Tatlıses'in durumu hakkında bilgi verdi. Tatlıses'in kullandığı ağrı kesici nedeniyle hastaneye kaldırıldığını ifade eden Dr. Samet Uyar, ünlü sanatçıya gerekli tedavilerin yapıldığını söyledi. Uyar, "Gece alerjik reaksiyon olmuş saat 04:00 gibi. Biraz baş ağrısı olmuş stresli uçak yolculuğundan sonra. Bir ağrı kesici tableti aldıktan sonra vücudunda ödem, ses kısıklığı ve solunum güçlüğü gibi şikayetler ile acil servis başvurmuştur. Arkadaşlar da yardımcı olmamız için yardım talep etti. Tabii bizim daha önceden kendi hastalarımızda gördüğümüz nispeten basit bir müdahale bizim açımızdan. Alerjiye yönelik bir iki ilaç uyguladıktan sonra kendisi daha iyi hissetti. Zaten birazda yorgunluğu vardı o yüzden servis aldık dinlenmesi için. Serviste devam ettik tedavisi için. Gittikçe toparladı, şikayetleri geriledi. Sesindeki o kısıklığı da toparladı, nefes darlığı daha iyi oldu ödemleri geriledi. Kendisini taburcu ettik. Kardiyolojik açıdan bir problemi yoktu" diye konuştu.

"İLACA KARŞI BU TÜR REAKSİYONLAR OLUŞABİLİR"

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Samet Uyar, şöyle devam etti:

"Göğüs ağrısı yoktu, tansiyonları iyiydi, nabzı iyiydi. Gerekli müdahalesini yaptık. Tedaviye de iyi cevap verdi toparladı kendisi. Her türlü ilaca karşı bu tür reaksiyonlar olabilir. Bazen de biliyorsunuz basit bir arı sokmasından bile hastada çok ciddi reaksiyonlar ortaya çıkabiliyor. Bu tür şeyleri görebiliyoruz ve genelde hastane ortamında çok çabuk başvurularsa çabuk toparlayabiliyorlar. Öyle bir şansızlık yaşamış daha iyi olacaktır inşallah. Acilde zaten ilk müdahaleyle 15-20 dakika içerisinde bir iyilik hali olmuştu. Artık kendi ilgili branşta alerjiyle ilgili tetkikleri yapılıp tedavisine devam edecektir".

İBRAHİM TATLISES TABURCU OLDUKTAN SONRA ORTALIĞI BİRBİRİNE KATTI... 
Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERibrahim tatlıses