Yandex Metrika
Uçankuş
METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİRÇOK BÖLGEYİ UYARDI! KAR, YAĞMUR, FIRTINA GELİYOR! DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!..

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİRÇOK BÖLGEYİ UYARDI! KAR, YAĞMUR, FIRTINA GELİYOR! DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!..

04/01/2016 18:52

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı uyarıda bulundu. Meteoroloji’den yapılan açıklamada yurdun Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin bazı kesimlerinde etkili olması beklenen lodos nedeniyle soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı yapıldı. Meteoroloji’nin konuya ilişkin açıklaması şöyle: "Bugün öğle saatlerinden sonra Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu ile Akdeniz ve Karadeniz’in iç kesimlerinde güneybatıdan esecek (lodos) kuvvetli rüzgarların neden olacağı soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir"

BİR UYARI DA İZMİR, AYDIN, MUĞLA'YA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’den yapılan açıklamada, Ege Bölgesi’nde akşam saatlerinden sonra sağanak yağışların etkili olmasının beklendiği belirtilerek "Bu akşam saatlerinden sonra Ege’de başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

KAR, YAĞMUR, FIRTINA

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay  Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan  Şen, bu hafta yoğun kar yağışı, yağmur ve fırtınanın yurt genelinde etkili  olacağını söyledi.

İÇ ANADOLU VE DOĞU'DA KAR

Şen, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin batı kesimleriyle  Karadeniz kıyılarının ılık ve yağışlı havanın etkisine gireceğini, İç Anadolu'da iki, doğuda ise dört gün boyunca yoğun kar yağışının devam edeceğini belirtti.

Batıda, lodosun etkisiyle hava sıcaklığının 3 ila 4 derece artacağını  aktaran Şen, özellikle yoğun kar yağışının olduğu bölgeler için "doğal afet"  uyarısında bulundu. Prof. Dr. Şen, Türkiye'nin batısında lodosun hava sıcaklığını  artıracağına dikkati çekerek, şöyle dedi:

BATI'DA SICAKLIK YÜKSELİYOR

"Yarından itibaren lodosun etkisiyle yurdun batısındaki hava sıcaklığı  mevsim normalinin 4 ila 5 derece üzerine çıkacak. Yağmurun da etkili olacağı  bölgelerde lodosun hava sıcaklığını artırması, doğadaki beyaz örtünün çözülmesini  hızlandıracaktır. Önümüzdeki çarşamba günü İstanbul'daki hava sıcaklığı da son  değerlendirmelere göre 14-15 derecede seyredecek."

BU BÖLGELERE ÇIĞ VE SU BASKINI UYARISI...

Hafta ortasından itibaren İç ve Doğu Anadolu ile Karadeniz'in iç  kesimlerinde çığ riskinin yüksek olduğunu dile getiren Şen, batıda eriyen kar sularının yağmurla birleşmesi sonucu ani su baskınlarının yaşanabileceğini vurguladı. Şen, soğuk hava dalgası nedeniyle ev ve iş yerlerinde ısınma amaçlı  yakıt tüketiminin artmasının atmosfere salınan sera gazı miktarını  yükselteceğini, bunun da "küresel ısınma" açısından olumsuz yansımalarının  olabileceğini sözlerine ekledi.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ALYSSA MİLANO CORONA VİRÜSE YAKALANDIĞINI AÇIKLADI

POP TOP 10
 • SEZEN AKSU - KARŞIYIM
  1- SEZEN AKSU - KARŞIYIM
 • SERDAR ORTAÇ- BİZ İSTEMEZSEK
  2-SERDAR ORTAÇ- BİZ İSTEMEZSEK
 • OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
  3-OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
 • ORKA ORKESTRASI- SANA İHTİYACIM VAR
  4- ORKA ORKESTRASI- SANA İHTİYACIM VAR
 • ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
  5-ECE SEÇKİN - ACAYİP İYİ
 • İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
  6-İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
 • ZEYNEP BASTIK- BİR DAHA
  7- ZEYNEP BASTIK- BİR DAHA
 • EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
  8-EMİR CAN İĞREK - SAMAN SARISI
 • IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
  9-IRMAK ARICI - YAĞMURUM OL
 • BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
  10-BURAY& FERİDE HİLAL AKIN & KÖKSAL - RAMPAPAPAM
GUPSE ÖZAY İLE BARIŞ ARDUÇ EVLENDİ!
Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter