UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

FLAŞ! HAKKARİ'DE HAİN TUZAK: 2 ASKER ŞEHİT!..

FLAŞ! HAKKARİ'DE HAİN TUZAK: 2 ASKER ŞEHİT!..

 FLAŞ! HAKKARİ'DE HAİN TUZAK: 2 ASKER ŞEHİT!..

Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi esnasında infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit oldu, asker de yaralandı.

Şemdinli'de, terör örgütünce yola döşenen patlayıcının  askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu 2 asker şehit oldu, 2 asker ise yaralandı.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK mensuplarınca Şemdinli-Yüksekova  karayoluna döşenen el yapımı patlayıcı, zırhlı askeri aracın geçişi esnasında  infilak ettirildi. Patlamada araçta bulunan 2 asker şehit oldu.

 Teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon  başlatıldı.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Şemdinli'de zırhlı aracın geçişi sırasında teröristleri yerleştirdiği patlayıcının infilak etmesi sonucu meydana gelen patlamada 2 askerin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"29 Eylül 2015 saat 16.45’te Yüksekova-Şemdinli yolu üzerinde bulunan Tuhi Köprüsüne yerleştirilen El Yapımı Patlayıcının imhası için görevlendirilen birliklerin emniyetini almak maksadıyla bölgeye intikal eden zırhlı aracın geçişi esnasında Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden yol kenarına yerleştirilen başka bir El Yapımı Patlayıcı patlatılmıştır.

Patlama sonucunda Kahraman iki silah arkadaşımız şehit olmuş ve Kahraman üç silah arkadaşımız hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanmıştır. Yaralı silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Bölgeye taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş; teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla muhtemel kaçış istikametleri ateş altına alınmış olup, bölgede operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz."

AA

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERhakkari  terör  saldırı  pkk  şehit