UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ANKARA'DA OLAY! GALATASARAY'A TAŞ VE ÇEKİÇLİ SALDIRI!..

ANKARA'DA OLAY! GALATASARAY'A TAŞ VE ÇEKİÇLİ SALDIRI!..

ANKARA'DA OLAY! GALATASARAY'A TAŞ VE ÇEKİÇLİ SALDIRI!..

Ankara'da Osmanlı Stadı'nda oynanacak TFF Süper Kupa maçı öncesinde şok bir olay yaşandı. Bursaspor taraftarları Galatasaray takım otobüsüne taş ve çekiç attı.

Süper Kupası finali öncesinde Ankara'da sportmenlik ile bağdaşmayan görüntüler yaşandı.

Galatasaray takım otobüsü Ankara'da Osmanlı Stadı'na giriş yaptığı anda stat çevresindeki Bursasporlu taraftarlar, sarı kırmızılı futbolcuları taşıyan araca çekiç ve taş gibi yabancı maddeler yağdırdı. Galatasaray takım otobüsünün camları iki farklı yerden patladı.

Galatasaraylı futbolcular stres dolu anlar yaşarken, sarı kırmızılı takımı taşıyan aracın dış camlarının iki farklı bölgeden patladığı ve iç camlarının olası bir kötü olayı engellediği belirtildi.

G.SARAY'DAN KINAMA AÇIKLAMASI

Yaşanan olay sonrası internet sitesi üzerinden bir açıklama yapan sarı kırmızılı kulüp, çirkin saldırıyı kınarken olayların büyümemesi için Bursasporlu yöneticilerin büyük gayret sarf ettiğini belirtti. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şu şekilde; TFF süper kupa Finali'ne saatler kala Ankara'da Galatasaray Futbol Takımı’nın otobüsüne çirkin bir saldırıda bulunuldu. Sportmenlik ile bağdaşmayan görüntülerin ortaya çıkmasına sebep olan olay, Galatasaray takım otobüsünün güvenlik güçleri tarafından Bursaspor taraftarlarının arasından Osmanlı Stadı'na getirildiği anlarda yaşandı. Galatasaray otobüsünün stada giriş yaptığını gören Bursasporlu taraftarlar, sarı kırmızılı futbolcuları taşıyan otobüse yabancı madde yağdırdı. Galatasaray takım otobüsünün camları iki farklı yerden patlarken, olaylar Bursasporlu yöneticilerin de gayretleri sonunda büyümeden önlendi. Galatasaraylı futbolcuların yara almadan atlattığı olayı gerçekleştiren kişileri kınarken, bu olayın Bursaspor ve Galatasaray Camiaları arasındaki dostluğa gölge düşürmeyeceğinin de altını çizmek isteriz.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERgalatasaray  bursaspor  süper kupa  ankara