Yandex Metrika
Uçankuş
HOLLYWOOD YILDIZLARI BUGÜN BEYAZPERDEDEKİ PERFORMANSLARIYLA DEĞİL, MODA VE YAŞAM STİLLERİYLE BİRBİRLERİNE RAKİP OLDULAR!..

HOLLYWOOD YILDIZLARI BUGÜN BEYAZPERDEDEKİ PERFORMANSLARIYLA DEĞİL, MODA VE YAŞAM STİLLERİYLE BİRBİRLERİNE RAKİP OLDULAR!..

13/06/2015 17:01

Gwyneth Paltrow, Jessica Alba, Reese Witherspoon ve Blake Lively gibi Hollywood yıldızları bugün beyazperdedeki performansları ile değil, başarıya koşan moda ve yaşam stili markalarıyla birbirlerine rakip... Yıldızlar moda ve yaşam stili markalarıyla milyon dolarlık hacim yarattılar.

Bu alanda öncü olan Gwyneth Paltrow için her şey 2008 yılında, o dönemde Coldplay grubunun solisti eşi Chris Martin ile yaşadığı Londra'daki evinin mutfağında başlıyor her şey. Goop adını verdiği internet sitesinde Oscarlı oyuncu önce sevdiği yemek tariflerini, çıktığı seyahatleri, beğendiği mağazaları bir mektup şeklinde hayranlarıyla paylaşıyor. Bugün ise goop, sadece internet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz bir siteden daha ötesi. Dönem dönem açılan geçici mağazalarıyla markalaşma yolunda ilerliyor. Öyle ki Paltrow önümüzdeki sene oyunculuğa ara verip markasına yönelmek istediğini açıklıyor röportajlarında...

'Yaşayan en seksi kadın' ilan edilen Jessica Alba, bu kez güzelliğiyle ya da oyunculuğuyla değil, milyar dolarlık kazanç elde ettiği Honest Company adlı websitesi ile dergilere kapak oluyor. Honest Company, Alba'nın anne olduktan sonra kurduğu, ilk başta tamamen bebek sağlığı ve bakımına yönelik güvenilir ürünler satışa sunan bir marka. Şimdi bebek kıyafetleri de satıyor ve bebek modasını belirleyen bol kazançlı dev bir şirkete dönüşüyor.

Oyuncu Reese Witherspoon'un ise yarattığı markanın adı Draper James. Büyükannesi Dorothea Draper ile büyükbabası William James Witherspoon'un isimlerinden oluşan markada, oyuncunun doğup büyüdüğü Nashville, Tennessee stiline dair her şeyi bulmak mümkün. Manolya küpelerden desenli elbiselere, renkli alışveriş çantalarından jean pantolonlara Güney zarafetini simgeleyen tüm ürünler, Witherspoon'un yarattığı marka tarafından tasarlanıp online satışa sunuluyor.

Gossip Girl dizisinin yıldızı Blake Lively,  şimdi Blake Lively'nin kurduğu Preserve markasında hayat buluyorlar. Özellikle genç tasarımcılara sırtını dayayan Preserve'de, sadece Lively'nin genç ve seksi stiline dair değil tüm hayran olduğunuz oyuncuların tarzına da sahip olabileceğiniz seçenekler sunuluyor. Yaz koleksiyonunda dikkat çeken yerlere uzanan elbiseler Angelina Jolie'den ilhamla 'Jolie elbise' adıyla satışa sunuluyor örneğin. Geçen aralık ayında oyuncu eşi Ryan Reynolds ile bir kız çocuğu sahibi olan Blake Lively kimi rakipleri gibi yeni annelik içgüdüleri ile bebek modasına da yön veriyor üstelik. Kendi tasarımını yaptığı kadın, erkek ve çocuk kıyafetlerini perakende sitesinde satmaya devam ediyor ve 27 yaşındaki oyuncu girişimci ruhuyla belki de gözünü Victoria Beckham'ın imparatorluğuna dikiyor. Özgün stilleriyle hayranı olduğumuz bu isimlerin kariyer yollarını modaya çevirmeleri ise bir rastlantı değil şüphesiz. Ne de olsa modaya dair her şey, bu yeni dönemde herkese kazandırmaya devam ediyor.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
MİRAY SON NOKTAYI KOYDU!

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter