UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

FLAŞ! ÜNLÜ TARİHÇİ İLBER ORTAYLI CANLI YAYINDA AĞZINI FENA BOZDU! ORTAY'LININ BU ANLARI İZLEYENLERİ ŞOK ETTİ!..

FLAŞ! ÜNLÜ TARİHÇİ İLBER ORTAYLI CANLI YAYINDA AĞZINI FENA BOZDU! ORTAY'LININ BU ANLARI İZLEYENLERİ ŞOK ETTİ!..

FLAŞ! ÜNLÜ TARİHÇİ İLBER ORTAYLI CANLI YAYINDA AĞZINI FENA BOZDU! ORTAY'LININ BU ANLARI İZLEYENLERİ ŞOK ETTİ!..

İlber Ortaylı, "Eğer birbirinizi fortlayarak devrim yapmaya kalkışıyorsanız. Bu anayasal suçtur" dedi.

İlber Ortaylı Halk TV'de katıldığı programda "Yeni Türkiye'yi b.k kurarsınız" sözlerine açıklık getirdi.

"Eğer birbirinizi fortlayarak devrim yapmaya kalkışıyorsanız. Bu anayasal suçtur, tarih karşısında bir suçtur. Sadece talep edenleri değil, tüm ülkedeki insanları bağlar... Necisiniz siz burada diye sorar tarih." diyen Ortaylı, 'tarih bilmeyen, coğrafya bilmeyen, yazı yazmasını bilmeyen adamların 'Yeni Türkiye' ifadesine ancak gülünür" dedi.

BEN TERBİYESİZ OLMAYI KABUL EDERİM

"Burası Afrika değil. Böyle devrim yapma hayalleri zorbalık demektir. Benim ödüm kopuyor. Bu yüzden geceleri uyuyamıyorum. Kendilerini asrı saadet diye nitelemek istiyorlarsa buna ancak kargalar güler. Bu tip lafları edenlere karşı ben terbiyesiz olmayı kabul ederim. Bu kadar masrafla gelmişiz, okumuş bir insanız..." diyen Ortaylı şöyle devam etti:

KİMSENİN OKUMADIĞI GAZETELERİN ÜÇÜNCÜ SINIF MUHABİRLERİ

"Bu şeye karşı bizim soğukkanlı davranmamız mümkün değildir tabi. Kimsenin okumadığı gazetelerin ikinci üçüncü sınıf muhabirlerinin ağzında yeni Türkiye... Dünyadan haberi olmayan kasabaların insanlarında bir yeni Türkiye söylemidir gidiyor. Twitterlarda falan Türkçesi bozuk insanlar yeni Türkiye lafı ediyor.

TARİH BİLMEYEN, COĞRAFYA BİLMEYEN, HARİTA ÇİZEMEYEN İNSANLAR...

Cem Yılmaz çok güzel bir tarif yapmış çünkü o bir zeka. Yeni Türkiyeyi bırak biz eskisini bile özleyip içimize almaya çalışıyoruz... Tarihimizle barışalım diye çalışırken, tarih bilmeyen, coğrafya bilmeyen, yazı yazmasını bilmeyen adamların yeni Türkiye demesi gülünç...

OKUMASI YAZMASI OLMAYAN KASABALILARIN TASARIMINDAN ÇOK KORKARIM

Yeni Türkiye fevkalade tehlikeli bir tanımdır. Ben okuması yazması olmayan kasabalıların bu türlü şeyler tasarlamasından çok korkarım. Bu dünyaya rahat yaşayıp ölmek için geldik. Böyle insanlar bizim yaşamımızı altüst ediyorlarsa bu çok ciddi bir korku kaynağıdır."

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERilber ortaylı  küfür  canlı  yayın