AK Parti 2015 milletvekili seçimleri için hazırladığı aday listesini YSK'ya teslim etti. AKP aday listesi akparti.org sitesinden tam liste olarak saat 17.00 itibariyle yayına açılacak. AK Partimilletvekili aday listesinde İstanbul , Ankara , İzmir , Bursa ve Rize illerinde sürpriz isimler var.
AK Parti milletvekili adayları listesi İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Gaziantep, Siirt, Bitlis, Samsun, Diyarbakır, Malatya, Batman, Rize, Kayseri, Eskişehir'nin de çok sayıda ilde sürpriz isimler var.
AK Parti Milletvekili aday listeleri hakkında Şentop bilgi verdi. Osman Gökçek AK Parti milletvekili aday listesinde yer almadı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop Ak Parti adaylık başvurusundan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı.
6 bin aday içerisinden seçim yapmakta zorlandıklarını söyleyen Şentop, 550 adaydan 451'i erkek 99'unun kadın olduğunu belirtti. AK Parti kadın adaylarda ciddi bir artış olacağını söyleyen Şentop, 312 milletvekilinden 3 dönem kuralı dolayısıyla 70 kişinin başvuru yapmadığını, 242 adaydan 95'inin değerlendirilemediğini söyledi.
AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TAM LİSTE
İstanbul 1. Bölge
1- İDRİS GÜLLÜCE
2- MİHRİMAH BELMA SATIR
3- EROL KAYA
4- AHMET BERAT ÇONKAR
5- OSMAN CAN
6- BERAT ALBAYRAK
7- İSMET UÇMA
8- METİN KÜLÜNK
9- RAVZA KAVAKCI KAN
10- ERKAN KANDEMİR
11- ALEV DEDEGİL
12- MEHMET ALİ PULCU
13- HASAN SERT
14- HÜSEYİN YAYMAN
15- OSMAN BOYRAZ
16- FAİK IŞIK
17- HULUSİ ŞENTÜRK
18- ŞEYMA DÖĞÜCÜ
19- BİLAL TOPÇU
20- RABİA İLHAN
21- FATMA VARANK
22- ADEM SEFER
23- HURŞİT YILDIRIM
24- FAHRİ YASİN ŞENER
25- PINAR KANDEMİR HACIBEKTAŞOĞLU
26- AYŞE KARTAL
27- MUSTAFA DEMİRAL
28- MUSTAFA ÖZMEN
29- ESMA ERSİN
30- ALİM ERDEMİR
31- COŞKUN KOÇ
İstanbul 2. Bölge
1- VOLKAN BOZKIR
2- AYŞE NUR BAHÇEKAPILI
3- EKREM ERDEM
4- AZİZ BABUŞCU
5- DURMUŞ ALİ SARIKAYA
6- ETHEM TOLGA
7- ŞİRİN ÜNAL
8- FATMA BENLİ
9- HÜSEYİN BÜRGE
10- SEVİM SAVAŞER
11- HAYDAR ALİ YILDIZ
12- MARKAR ESEYAN
13- OKTAY SARAL
14- AHMET HALDUN ERTÜRK
15- AHMET BAHA ÖĞÜTKEN
16- AHMET HAMDİ ÇAMLI
17- HÜSEYİN HÜSNÜ KILIÇ
18- İBRAHİM SOLMAZ
19- BEDRİ BAŞ
20- İSMAİL ERGÜNEŞ
21- MEHMET ER
22- PERİHAN TOĞAY
23- MUHARREM BALTACI
24- REŞİDE YÜKSEL
25- MAHMUT DOĞAN
26- SÜLEYMAN ENES KILIÇ
3. Bölge
1- MUSTAFA ŞENTOP
2- ÖZLEM ZENGİN
3- FEYZULLAH KIYIKLIK
4- MEHMET MUŞ
5- MEHMET DOĞAN KUBAT
6- TÜLAY KAYNARCA
7- ABDURRAHİM BOYNUKALIN
8- HARUN KARACA
9- UĞUR IŞILAK
10- MUSTAFA YENEROĞLU
11- MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU
12- MEHMET METİNER
13- HALİS DALKILIÇ
14- MAHMUT ÖVÜR
15- YILDIZ SEFERİNOĞLU
16- FATMA BETÜL SAYAN KAYA
17- TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE
18- MEHMET BAYKAN
19- RESUL KURT
20- BETÜL BİRER
21- ABDULLAH BAŞCI
22- ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER
23- CELAL BABAYİĞİT
24- HAKAN BAHADIR
25- HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK
26- YEŞİL AYTULUM TURUT
27- YASİN ZÜLBAHAROĞLU
28- ABDULLAH SADIKSOY
29- ARİF KALMAZ
30- FATMA NUR YAVUZ
31- FEVZİ DURMUŞ
AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TAM LİSTE
Ankara 1. Bölge
1- YALÇIN AKDOĞAN
2- AHMET GÜNDOĞDU
3- ALİ İHSAN ARSLAN
4- JÜLİDE SARIEROĞLU
5- MURAT ALPARSLAN
6- ERTAN AYDIN
7- TÜLAY SELAMOĞLU
8- FATİH ŞAHİN
9- MEHMET EMİN ZARARSIZ
10- HASAN ALBAYRAK
11- ERCAN KINACI
12- BARIŞ AYDIN
13- MURAT KÖSE
14- HASAN KARAGÖZ
15- HATİCE DEMİRTAŞ
16- HAYDAR ŞAHİN
17- FATMA COŞAR KARACAN
18- MEHMET ALİ CANLI
Ankara 2. Bölge
1- EMRULLAH İŞLER
2- AHMET İYİMAYA
3- LÜTFİYE SELVA ÇAM
4- VEDAT BİLGİN
5- AYDIN ÜNAL
6- AYHAN YILMAZ
7- MAHMUT SAMİ MALLI
8- NEVZAT CEYLAN
9- AHMET BABA
10- NURİ ELİBOL
11- ADEM CEYLAN
12- SELİM CERRAH
13- BÜLENT YAĞMUR
14- NESLİHAN CENK
İzmir 1. Bölge
1. VEYSEL EROĞLU
2. FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR
3. CEMİL ŞEBOY
4. HÜSEYİN KOCABIYIK
5. OZAN CEYHUN
6. NECİP NASIR
7. CEMAL BEKLE
8. MAHMUT ATİLLA KAYA
9. BEDİHA TÜRKYILMAZ
10. TALİP UZUN
11. KAZIM ERTEN
12. ÖMER SERTBAŞ
13. GÜRBÜZ AKBULUT
İzmir 2. Bölge:
1. MUSTAFA İBRAHİM TURHAN
2. NESRİN ULEMA
3. HAMZA DAĞ
4. KEREM ALİ SÜREKLİ
5. DURMUŞ BOZTUĞ
6. MEHMET BAYINDIR
7. SAVCI SAYAN
8. NEŞE GÜRÇAY
9. TANSU KAYA
10. BİLAL KIRKPINAR
11. ESRA ALADAĞ
12. ALİ HADİM
13. MÜJDE ÇELİK
KONYA AK PARTİ ADAYLARI LİSTESİ
1-AHMET DAVUTOĞLU
2-MUSTAFA BALOĞLU
3-HÜSNÜYE ERDOĞAN
4-ZİYA ALTUNYALDIZ
5-MUHAMMET UĞUR KALELİ
6-LEYLA ŞAHİN USTA
7-MEHMET BABAOĞLU
8-ABDULLAH AĞRALI
9-HALİL ETYEMEZ
10-RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK
11-HACI AHMET ÖZDEMİR
12-ÖMER ÜNAL
13-MUSTAFA KAYA
14-ÖMER FARUK KANIK
AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TAM LİSTE
1. LÜTFİ ELVAN
2. MUSTAFA KÖSE
3. HÜSEYİN SAMANİ
4. GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ
5. SENA NUR ÇELİK
6. İBRAHİM AYDIN
7. ATAY USLU
AK PARTİ BAlikeSİR MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TAM LİSTE
1. MAHMUT POYRAZLI
2. SEMA KIRCI
3. ALİ AYDINLIOĞLU
4. AYŞE KARDAŞ
5. KASIM BOSTAN
6. MEHMET BAYYİĞİT
7. HİLAL DEMİRÖZER
AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ
1-NURETTİN NEBATİ
2-M.KASIM GÜLPINAR
3-SEYDİ EYYİPOĞLU
4-MAZHAR BAĞLI
5-HALİL ÖZCAN
6- HAMİDE SÜRÜCÜ
7-AHMET FAKIBABA
8-MEHMET AKYÜREK
9-MAHMUT KAÇAR
10-YUSUF EĞİLMEZ
11-YILDIZ KONAL SÜSLÜ
12-ABDULLAH YEŞİL
AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLLERİ ADAY LİSTESİ:
1- CEVDET YILMAZ
2- MEHMET ENSARİOĞLU
3- HAŞİM HAŞİMİ
4- OYA ERONAT
5- FAZIL HÜSNÜ ERDEM
6- ABDURRAHMAN KURT
AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ:
1 - Ahmet Davutoğlu
2 - Mustafa Baloğlu
3 - Hüsniye Erdoğan
4 - Ziya Altunyaldız
5 - M. Uğur Kaleli
6- Leyla Şahin
7- Mehmet Babaoğlu
8- Abdullah Ağralı
9- Halil Etyemez
10- Rüveyda Gülsüm Kozak
11- H.Ahmet Özdemir
12- Ömer Ünal
13- Mustafa Kaya
14- Ömer Faruk Kanık
AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ:
1- Mehmet Şimşek
2- Abdülhamit Gül
3- Şamil Tayyar
4- Canan Candemir
5- Nejat Koçer
6- Mehmet Erdoğan
7- Serpil Kavlak
8- Ali Şahin
9- Fikret Tural
10- Yüksel Güzelbey
11- Menderes Karaduman
12- Hakan Tanrıöver
AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ
1. MAHİR ÜNAL
2. NURSEL REYHANLIOĞLU
3. VEYSİ KAYNAK
4. SEVDE KAÇAR
5. MEHMET DİLİPAK
6. MEHMET ÇİTİL
7. TÜRK KARAKOÇ
AK PARTİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ
1. NABİ AVCI
2. SALİH KOCA
3. EMİNE NUR GÜNAY
4. MUSTAFA KEMAL BİÇERLİ
5. YETKİN TETİK
6. ALİ DEMİREL
AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ
1. EFKAN ALA
2. ADNAN YILMAZ
3. ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU
4. İBRAHİM AYDEMİR
5. ABDURRAHİM FIRAT
6. ZAFER TARİKDAROĞLU
AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ
1. MEHMET ÖZHASEKİ
2. AHMET DOĞAN
3. YAŞAR KARAYEL
4. KEMAL TEKDEN
5. HAVVA TALAY ÇALIŞ
6. HALİL ERGEN
7. İSMAİL TAMER
AK PARTİ MALATYA MİLLETVEMİLİ ADAY LİSTESİ
1. ÖZNUR ÇALIK
2. TAHA ÖZHAN
3. MUSTAFA ŞAHİN
4. NURETTİN YAŞAR
5. BÜLENT TÜFENKCİ
6. BAYRAM TAŞKIN