UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

FLAŞ!.. SURVIVOR YARIŞMASIYLA ADINI DUYURAN FUTBOLCU SERENAY AKTAŞ'TAN ÇOK KONUŞULACAK AÇIKLAMALAR!..

FLAŞ!.. SURVIVOR YARIŞMASIYLA ADINI DUYURAN FUTBOLCU SERENAY AKTAŞ'TAN ÇOK KONUŞULACAK AÇIKLAMALAR!..

FLAŞ!.. SURVIVOR YARIŞMASIYLA ADINI DUYURAN FUTBOLCU SERENAY AKTAŞ'TAN ÇOK KONUŞULACAK AÇIKLAMALAR!..

1207 Antalyaspor’da forma giyen Serenay Aktaş, Hürriyet’ten Hakan Gence’ye samimi açıklamalar yaptı.

21 yaşındaki Serenay Aktaş’ın şaşırtıcı oyunculuk ve futbol kariyeri, sinema makinisti ve futbol âşığı babasına dayanıyor: “Çocukluğum sinema salonlarında geçti. Sanırım oyunculuk o zamanlarda bilinçaltıma işledi. Bir yandan da sürekli maçlardaydık. Koyu bir Galatasaraylı olarak yetiştirildim. Pür dikkat sahaya bakar, maçı takip ederdim.” Daha 9 yaşındayken sokak aralarında top koşturuyordu. Bu durum zamanla çevrenin dikkatini çekti: ‘Bir kız nasıl futbol oynar?’ diye çok eleştirildim” diyor. Ama pes etmedi. 16 yaşında Zeytinburnuspor forması giydi. Ardından bir buçuk sene Vatan Lisesi Spor Kulübü. Bunu 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Takımı takip etti. O, şimdi bir forvet. Geçen günlerde Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’ndan teklif aldı. Görüşme aşamasında olduğu kulüple ilgili şunları söylüyor: “Büyük bir camia. Onlar beni, ben de onları çok istiyorum. Tabii hocanın tercihi ama büyük ihtimal orada da forvet oynarım.”

Erkeklerin futbolcu kadınlara bakışı nasıl? 
- Eminim saçlarım kısacık olsa, erkek gibi gömlek ve pantolon giyseydim, ‘Erkek gibi kız’ derlerdi ve çok ilgilerini çekmezdi. Ama şimdi benimle ekstra sohbet ediyorlar.

Futbol oynayan kadınlar için ‘maskülen’ denir. Bu spor erkeksi yanlarınızı hiç mi ortaya çıkarmıyor? 
- Ülkemizde spor anlayışı gelişmemiş. Spor yapıyorsan erkek gibi hareketlerin olacak... Bu önyargılara anlam veremiyorum. Bence sahada ‘erkek Fatma’ olacaksın, çıkınca tam tersi.
Maçlarda kadın izleyicileriniz mi, erkek izleyicileriniz mi daha çok? 
- Erkekler.
Sizce futbolunuzu mu yoksa bacaklarınızı mı izliyorlar? 
- Bence her ikisi de. Türkiye cinsel açlığın Afrikası. Bazen taç kullanırken tellerin arkasında konuşulanları duyuyorum: “Oğlum gel, kızlar top oynuyor!”

Kadın olarak özel dönemlerinizin maçlardaki performansınızı etkilediği oluyor mu? 
- Tam tersi. Performansım artıyor, yorulduğumu hissetmiyorum. Yalnız maç sonrasında hemen bir şeyler atıştırmak istiyorum. 
“Maç öncesi seks yapmayın” kuralları kadınlar için de geçerli mi? 
- Hiç öyle bir uyarıya rastlamadım. 
Sahaya çıkarken makyaj yapıyorsunuz. Neden? 
- Makyajı çok sevmiyorum ama gözüme rimel, dudağıma biraz ruj sürerim. Sahada sert görünmemek için.

Hem güzel hem sertsiniz. Bu, bazı kadınların da ilgisini çekebilir... 
- Evet. Bazen internet üzerinden, bazen yüzüme karşı ilgisini söyleyenler oluyor. Saygı duyduğum için tuhaf karşılamıyorum. Ama benim tercihim belli.
Futbolcu erkeklerin çapkınlıkları malum. Kadınlarda durum nasıl? 
- Geçenlerde bir fotoğraf gördüm. Kadının eli adamın cüzdanında, adamın eli kadının kalçasında. İşte tam günümüz ilişkileri... Bu yüzden flört etmeyi sevmiyorum. Biri olacaksa tam olsun. 
Çok âşık oldunuz mu? 
- Sadece bir kere, lisedeyken. Şimdi de hayatımda biri yok ama önemli değil. Elbet biri çıkacak... Onu da bulursam sonuna kadar giderim.

Geçen sene Survivor’da 91 gün kaldınız. Yaşadığınız zorlukları hepimiz gördük. Yeniden gitme sebebiniz ne? 
- Psikopatım işte, n’apayım? Türkiye’de aksiyon filmi çekilmediği sürece Survivor’a gitmeye devam edeceğim. 
Nedir oranın cazibesi? 
- Hayatımda sadece bir kere yaşayabileceğim bir şeydi. Yaşadım. Şimdi ‘All Star’ ekibi kuruluyor. Diziyi her zaman yapabilirim ama Survivor’ı para bile versem bir daha yaşama şansım yok.

Adadan hayata dair nasıl dersler çıkardınız? 
- İnsanlara hiç güvenilmeyeceğini... Her şeyin boş olduğunu... Yerde bir lokma bir şey bulup, paylaştığım arkadaşım elemede beni yazdı. İnsanlara güvenim kırıldı. Artık herkes bana sahte geliyor. Bunlar da bana ders oldu.

Yeni yarışmadan birinci çıkar mısınız? 
- Uzun zamandır yoğun bir iş temposundayım. Kuvvetlenmek için daha çok spor yapıyorum. Ama belli olmaz.

Oyunculuk, tıpkı futbol gibi tarif edemediğim bir tutku. Çocuk yaşlardan beri çevremdekiler oyunculuk yapmamı söylüyorlardı. Önce bölüm oyunculukları yaptım. İlk olarak ‘Kanıt’ dizisi... Bunu ‘Umut Yolcuları’, ‘Türk Malı’, ‘Âlemin Kralı’, ‘Yahşi Cazibe’, ‘Kalbim Seni Seçti’ takip etti. Ardından bir tiyatro yarışmasına başvurdum. Jüri üyesi Hamdi Alkan’dan ‘Arka Sıradakiler’ dizisi için teklif aldım. Sonra menajerim Selim Akar’la tanıştım ve kariyerim tamamen değişti.

Muhteşem Yüzyıl’da Şehzade Mustafa’nın eşi Ayşe Hatun karakterini canlandırmaya başladım. Ardından ‘Kaçak Gelinler’ geldi. 3 Nisan’da ilk sinema filmim ‘Figüran’ vizyona girecek. Filmde benim canlandırdığım Pelin karakteri Türkiye’nin star oyuncularından. Güzel bir komedi oldu.


SERENAY AKTAŞ'IN FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN!..

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERserenay aktaş  film  başrol