UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

FLAŞ! AVRUPA PARLAMENTOSUNDAN FİLİSTİN İÇİN KRİTİK ADIM! İŞTE DETAYLAR!..

FLAŞ! AVRUPA PARLAMENTOSUNDAN FİLİSTİN İÇİN KRİTİK ADIM! İŞTE DETAYLAR!..

FLAŞ! AVRUPA PARLAMENTOSUNDAN FİLİSTİN İÇİN KRİTİK ADIM! İŞTE DETAYLAR!..

Avrupa Parlamentosu'nda Filistin'in devlet olarak tanınması için yeni bir girişim başlatıldı. Avrupa Parlamentosu'nun Fransız Sosyalist üyesi Gilles Pargneaux gelecek haftaki genel kurul toplantıları sırasında görüşülmek üzere Filistin'in devlet olarak varlığının tanınmasını öngören bir karar tasarısı sundu. Tasarının gündeme alınması halinde, 27 Kasım'da oylama yapılacak.

"ACİLEN HAREKETE GEÇİLMELİ"

Avrupa Parlamentosu Dışilişkiler Komisyonu üyesi Pargneaux, kendi sosyal paylaşım sitesinde, "Avrupa Parlamentosu'nun Filistin'i tanıyarak İsrail-Filistin sorununa katkı sağlayabileceğini söyledi. Fansız parlamenter, "Avrupa Parlamentosu'nun sorunun aşılması konusunda acilen harekete geçmesi gerektiğini" ifade etti.

SEMBOLİK AÇIDAN ÖNEM TAŞIYOR

Avrupa Parlamentosu'nun Filistin'i tanınmasını öngören karar tasarının kabulü sembolik açıdan önem taşıyor. Tasarının kabul edilmesi, Ab'ye üye ülkelerin hükümetlerinin de konuyu kendi gündemlerine taşıması açısından önemli.

2 ARALIK'TA OYLANMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

İngiltere, İspanya ve İrlanda'nın ardından Fransa'da iktidardaki Sosyalist grup üyeleri dün meclise, Filistin'i atanması için bir karar tasarısı sunmuştu. Fransa meclisine sunulan tasarının hükümet tarafından gündeme alınması halinde, 28 Kasım'da tartışılması, 2 Aralık'ta ise oylanması öngörülüyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13