Yandex Metrika
Uçankuş
ÜNLÜ OYUNCU FUNDA ŞİRİNKAL,ÇOCUĞUNUN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAMAK İÇİN GİTTİĞİ MALTA’DA 1 AY YAŞAMAK ZORUNDA KALDI! İŞTE NEDENİ!

ÜNLÜ OYUNCU FUNDA ŞİRİNKAL,ÇOCUĞUNUN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAMAK İÇİN GİTTİĞİ MALTA’DA 1 AY YAŞAMAK ZORUNDA KALDI! İŞTE NEDENİ!

27/09/2014 19:44

Ayrılmak üzere olduğu eşiyle birlikte çocuklarının doğum gününü kutlamak için gittiği Malta'da, açılan velayet davası nedeniyle çocuğuna yurtdışı yasağı konulduğu için 1 aydır bu ülkede yaşamak zorunda kalan oyuncu Funda Şirinkal'ın Malta esareti sona erdi. Şirinkal, Malta'da 15 gün kendisine rahibelerin baktığını söyledi.

Şirinkal, Malta mahkemelerinin "velayet davasının Türkiye'de görülmesi" kararı vermesinin ardından, 1 yaşındaki oğlu Leonardo Deniz Cannao ile birlikte akşam saatlerinde İstanbul'a döndü.
Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere Malta'da yaşadığı 1 aylık zorlu süreci anlatan Funda Şirinkal, şunları söyledi:
"Çocuğumun babası ile görüşmek için Malta'ya gittik. Babası ile görüşmeye, tekrar acaba birleşebilir miyiz diye. Zaten benim birleşmeme diye bir şeyim yoktu. 2-3 gün çok eğlendik. Sonra da ben üçüncü gün annesinin evine geçince, mahkeme kağıtları geldi. Ben aslında anlayamadım. Çünkü kağıtlar Maltaca. Anladım ki dava açmış. Onlarda boşanma yok. Sadece velayet davası ama, dava açar açmaz çocuk yurtdışına çıkamıyor. Yasak. Böyle bir şey var. Çocuğa dışarı çıkma yasağı koymuş. Çocuğa koyunca, ben de çıkamıyorum. Bu sefer çocuğu evde alıkoydular. Alıkoyunca, ben de onlarla yaşıyorum. Böyle 15 gün geçirdik. Düşünsenize, sizi istemeyen birisi ile koca bir İtalyan ailesi, onlarla 15 gün boyunca yaşamak zorundasınız. Sonra ilk davaya çıktığımızda, hakim bunu duyunca çok sinirlendi. Ve 'Bebek annede kalacak. Ara karar veriyorum. Otele mi çıkacak, çıksın' dedi."
Funda Şirinkal, eşi ve ailesinin havaalanına kadar geldiğini de belirterek, "Çocuğu çekmeye çalışıyorlar. Annesi bağırıyor. Polisleri çağırdılar. 23 Ağustos'ta gittim, 2 Eylül'de Leonardo'nun doğum gününde hep beraber dönecektik. Fakat dönemedik. 1 ay 3 gün tatil yaptım" dedi.

"15 GÜN RAHİBELER BAKTI"

Şirinkal, "15 gün ailenin yanında kaldım. 15 gün de bir kilisenin kadın sığınma evinde kaldım. 15 gün rahibeler baktı. Bebekle beraber baktılar bize, çok enterasandı. Dava burada devam edecek sanırım. 5 yıl yurtdışına çıkmam veya Malta'ya gitmem" diye konuştu.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
BERGÜZAR KOREL’DEN ŞAŞIRTAN HAREKET!

POP TOP 10
 • ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
  1- ZEHRA - CENNETTEN ÇİÇEK
 • OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
  2-OĞUZHAN KOÇ- KENDİME SARDIM
 • MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
  3-MUSTAFA CECELİ & SİNAN AKÇIL- DÜNYA SENİN
 • MERVE ÖZBEY - KÜL
  4-MERVE ÖZBEY - KÜL
 • İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
  5-İLYAS YALÇINTAŞ - DÜNYA SENİN
 • PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
  6-PİNHANİ - AŞK BİR MEVSİM
 • ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
  7-ZELİŞ & TİMUÇİN UFUK - ZOR BU İŞLER
 • PINAR SÜER - BENDE KALSIN
  8-PINAR SÜER - BENDE KALSIN
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter