UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

“KİM MİLYONER OLMAK İSTER?” YARIŞMASININ İNGİLTERE’DEKİ SUNUCUSUNUN DA, KENAN IŞIK’LA AYNI KADERİ PAYLAŞTIĞI ORTAYA ÇIKTI!

“KİM MİLYONER OLMAK İSTER?” YARIŞMASININ İNGİLTERE’DEKİ SUNUCUSUNUN DA, KENAN IŞIK’LA AYNI KADERİ PAYLAŞTIĞI ORTAYA ÇIKTI!

“KİM MİLYONER OLMAK İSTER?” YARIŞMASININ İNGİLTERE’DEKİ SUNUCUSUNUN DA, KENAN IŞIK’LA AYNI KADERİ PAYLAŞTIĞI ORTAYA ÇIKTI!

Kim Milyoner Olmak İster? Yarışmasının İngiltere’deki 16 yıllık sunucusu Chris Tarrant’ın, Kenan Işık’la benzer bir kaderi paylaştığı ortaya çıktı.

 

Habertürk'ten Kadir Kaymakçı'nın haberine göre; 68 yıl önce İngiltere’nin güney doğusunda, Oscar Wilde’ın zindanlarında hayatının şiirini yazdığı Reading’de dünyaya gelen Tarrant’la

67 yıl önce Türkiye’nin güneydoğusunda Malatya’da dünyaya gelen Işık, son 15 yıldır iki ayrı ülkede ekranlarda insanlara “Son kararın mı?” diye soruyor.

 

Chris Tarrant 1998’den Kenan Işık ise 2000 yılından beri her iki ülkede de milyonlarca insanı ekran başına toplayan yarışma programı ‘Kim Milyoner Olmak İster?’i sunuyor.

 

Sevilen yarışma programıyla kariyerlerinin en parlak dönemini yaşayan ikili, birbirinden habersiz sessiz sedasız yaşayıp giderken geçen mart ayında benzer bir kaderi paylaştı.

 

39 BİN FEETTE CAN PAZARI

 

Chris Tarrant, mart ayı başında bir çekim için gittiği Tayland’dan uçağa binerken elinde bir acı hissetti. Pasaport kontrolünden geçerken elindeki Ağrıyı pek de önemsemedi. Uçakta yerine oturduğunda da elindeki ağrı için, “Kramp herhalde birazdan geçer” diye düşünüyordu. Ama ağrı geçmedi! Aksine daha da şiddetlendi.Uçakta göstergeler 39 bin feet’i gösterdiği sırada Tarrant’ın elindeki ağrı bacağına da geçmişti.

 

12 saatlik uçuşun birinci saatinde sol kolunu ve sol bacağını kıpırdatamıyordu. Uydu telefonuyla birkaç kez “İyi değilim” demek için Londra’daki kız arkadaşını aramaya çalıştı ancak ulaşamadı.

 

Chris Tarrant yerden 39 bin feet yüksekte felç geçiriyordu. Vücudunun bir yanı iyice uyuşmuştu ve daha Londra’ya varmasına 11 saat vardı.Hayatımın en korkunç 11 saatiydi!” Acılar ve korkuyla dolu yolculuğun sonunda uçak Londra’ya indiğinde koltuğundan sürünerek kalkmaya çalışırken yere yığıldı. Uçaktaki 2 yolcu ve hostesler yardıma koştu. O dakikadan sonrasını hatırlamayan Tarrant hemen hastaneye kaldırıldı ve ameliyata alındı.

 

Beynine kan gitmesini engelleyen pıhtı temizlendi. İki haftadan fazla yoğun bakımda kalan ünlü sunucu geçtiğimiz günlerde taburcu oldu.

 

KENAN IŞIK İSE...

 

Hâlâ vücudunun bir tarafını tam olarak kullanamayan ve konuşma güçlüğü çeken Chris Tarrant’ın başına gelenlerden sadece birkaç gün sonra İstanbul’da Kenan Işık, gittiği spor salonunda beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldı.

 

Yıllardır tıpkı Tarrant gibi stüdyoda yarışmacılara, ekran başında bizlere “Emin misiniz?” “Son kararınız mı?” diye soran Kenan Işık 45 gündür hastanede yaşam savaşı veriyor.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13