FLAŞ! KADİR İNANIR’IN BAŞROLÜNDE OYNADIĞI “ELVEDA KATYA” FİLMİNİN GALASINDA NELER YAŞANDI?
19/12/2012 00:47

Kadir İnanır'ın başrolünde oynadığı ‘Elveda Katya' filminin galası, Türker İnanoğlu Maslak Show Center(TİM) sinema salonunda yapıldı.

Galaya, filmin başrol oyuncuları tam kadro katıldı.

Başrollerini Kadir İnanır, Caner Cindoruk ve Anna Andrusenko'nun paylaştığı ‘Elveda Katya' filminin galası, TİM'de gerçekleştirildi. Filmde Yunus rolünü canlandıran Kadir İnanır, "Biz bir film çektik ve bu akşam hep beraber izleyeceğiz. Bizim bu filmle ilgili söyleyecek hiçbir şeyimiz yok. Ancak vizyonunu bitirdikten sonra söyleyebiliriz. Filmi izleyiciler için çekiyoruz. Onlar değerlendirsin diye çekiyoruz. Egolarımız için film çekmiyoruz çünkü bu pahalı bir olay." dedi.

Kadir İnanır'ın gençliği ve çocuğu rolünü oynayan Caner Cindoruk ise, "Film Rize, Trabzon ve Batum'da çekildi. Toplumsal önyargıya güzel bir tokat atan güzel bir hikaye. Senaryoyu ilk okuduğumda çok etkilendim. Filmde en çok etkilendiğim sahne, Kadir ağabeyle baba-oğul sahnemiz var. Kadir ağabey bir kaza geçirmişti. O halde çektiğimizin filmin o sahnesini unutamam." ifadelerini kullandı.

Filmde Katya rolünü canlandıran Anna Andrusenko ise, film çekim sürecinin çok zevkli geçtiğini, Kadir İnanır'la aynı filmde oynamaktan büyük zevk aldığını söyledi.

Filmin yapımcısı Osman Sönmez, "Filmin yapım süresi ortama 14 ay sürdü. Ben bu filmde bir mesaj verdim. Baba ile evlatları arasındaki denge. Bir babanın çocuklarına karşı bir sorumluluğu vardır. Film gerçek bir hikayeyi anlatıyor. O kişi şu anda Moskova'da ve 29 yaşında. Mekanların yüzde 60'ında gerçek mekanları kullanarak filmi çektik." şeklinde konuştu.

 

Filmi heyecanla çektiklerini belirten yönetmen Ahmet Sönmez ise, sıkıntılar, trafik kazaları, mutsuzluklar yaşadıklarını belirtip, "Bugünlere geldik. 5 haftalık çekim sürecimiz ve 6 aylık bir senaryo aşaması sürdü. Kadir İnanır'la çalışmak büyük bir keyifti. Ben izleyicilerle Antalya film festivalinde buluştuk ve 3 ödül aldık. Seyirci bu filmi izledikten sonra ‘Oh be film gibi film izledik' diyebilecek." diye konuştu.

Film özetle şöyle: Batum'da bir yetimhanede büyüyen Rus kızı Katya, babasının Yunus isimli Trabzonlu bir denizci olduğunu öğrenir ve onunla tanışmak için Trabzon'a gider. Katya, bilmediği bir dilin konuşulduğu bu topraklarda tek başına ve her türlü tehlikeye açık bir şekilde zaman geçirmeye başlar. Filmde, Katya, Yunus Kaptan'ı, kızı olduğuna ikna etmek için büyük bir uğraş verir.

Yönetmenliğini Ahmet Sönmez'in üstlendiği ve Nalan Merter Savaş'ın senaryosunu kaleme aldığı film, 21 Aralık'ta vizyona girecek. Öte yandan Elveda Katya filmi, 49. Altın Portakal film festivalinde, kent konseyi ödülü, en iyi kadın oyuncu ve en iyi müzik ödülü aldı.

Bu haber 2598 kez okundu.
 
 
 
 
 
Diğer HaberlerANKET
“Sizce dizilerde rol alan en uyumlu çift Hangisi?”

Aras Bulut İynemli-Hazal Kaya-Maral
Barış Kılıç- Canan Ergüder-Güllerin Savaşı
Berk Cankat-Gizem Karaca-Güzel Köylü
Buğra Gülsoy-Özge Özpirincçi-Aşk Yeniden
Çağatay Ulusoy-Sereneay Sarıkaya-Medcezir
Engin Akyürek-Tuba Büyüküstün-Kara Para Aşk
Erkan Petekkaya-Nurgül Yeşilçay-Paramparça
İlker Kaleli-Burçin Terzioğlu-Poyraz Karayel
Kenan İmirzalıoğlu-Berguzar Korel- Karadayı
Kerem Bursin-Yasemin Allen-Şeref Meselesi
Keremcem- Ezgi Eseroğlu- O Hayat Benim
Mert Fırat-Songül Öden-Serçe Sarayı
Özcan Deniz- Hatice Şendil-Kaderimin Yazıldığı gün
Serkan Çayoğlu- Özge Gürel-Kiraz Mevsimi
Tolgahan Sayışman- Amine Gülşe-Asla Vazgeçmem


Anket Sonuçları       Anket Arşivi  

HABER - İSTİHBARAT

HABER İSTİHBARAT NUMARASI

Telefon:
0 212 283 54 54

e-mail:
haber@ucankus.com


REKLAM

UÇANKUŞ'a
REKLAM VERMEK İÇİN;


PINAR YILDIZ
UÇANKUŞ REKLAM PAZARLAMA

Eposta: pinar.yildiz@ucankus.com
Telefon: 0 (212) 283 54 54
Fax: 0 (212) 283 58 28
Gsm: 0 (532) 511 14 42Copyright © 2003 - 2015 Uçan Kuş